Facebook Google+ Twitter

Knurów: za nami II spotkania teatralne „bez MASKI”

Aktorskimi możliwościami w tegorocznych Knurowskich Spotkaniach Teatralnych „bez MASKI” pochwaliło się 26 grup teatralnych z terenu Śląska.

Starosta Michał Nieszporek (pierwszy od lewej)wykonujący polecenie młodych aktorów przy odgrywaniu "perlistej miny". / Fot. Starostwo Powiatowe GliwiceAktorskimi możliwościami w tegorocznych Knurowskich Spotkaniach Teatralnych „bez MASKI” pochwaliło się 26 grup teatralnych z terenu Śląska. Na deskach Domu Kultury w Szczygłowicach, przy wypełnionej po brzegi widowni, młodzi aktorzy przez dwa dni prezentowali się publiczności w różnych formach scenicznych walcząc o jak najlepsze oceny jurorów i główne trofeum, czyli tytułową „maskę”. Poziom spotkań był niezwykle wysoki oraz wyrównany, a świadczyć o tym może fakt, iż tegoroczne Grand Prix - statuetka przedstawiająca teatralną maskę powędrowała aż do trzech zespołów: Młodzieżowej Grupy Teatralnej z Tarnogórskiego Centrum Kultury za spektakl „W beczce chowany”, Teatru „Studio 2009” z Centrum Kultury w Knurowie za etiudę „Rytmy kolorów” i Grupy Teatralnej „AKuku” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świerklanach za spektakl „Ostatni tatuś”. Zwieńczeniem Spotkań „bez MASKI” była uroczysta gala, podczas której laureaci odebrali nagrody oraz przypomnieli swoje zwycięskie spektakle.

Wieczór obfitował również w niespodzianki, jakie organizatorom imprezy zgotowali... uczestnicy. Wywoływani po kolei na scenę musieli stawić czoła specjalnym zadaniom teatralnym co oczywiście dostarczyło niezłej zabawy widowni. Starosta gliwicki Michał Nieszporek zmierzył się z „zaprezentowaniem perlistej miny” (cokolwiek to miało oznaczać), zaś dyrektor Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie Dorota Gumienny miała wyciągnąć z kapelusza... królika. Starosta wprawdzie mocno się napocił, ale jakoś uporał się z zadaniem. Niestety dyrektor szkoły poległa, bo choć robiła co mogła jej zadanie okazało się niemożliwym do wykonania.

Zakończona właśnie edycja Knurowskich Spotkaniach Teatralnych „bez MASKI” choć jest dopiero drugą z rzędu, ale już śmiało można powiedzieć, że cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród uczestników, jak i widzów. - Celem tej imprezy jest prezentacja twórczości teatralnej oraz parateatralnej dzieci i młodzieży, kultywowanie działań artystycznych, skierowana na twórcze spędzanie czasu wolnego profilaktyka oraz szeroko pojęta integracja. Spotkania Teatralne są swoistą formą prezentacji działań artystycznych, jakie podejmują nauczyciele, pedagodzy, terapeuci w pracy z dziećmi i młodzieżą. I cieszymy się, że rożnie nie tylko zainteresowanie imprezą, ale także poziom - stwierdzają Katarzyna Niewiadomska i Joanna Święcik-Patera, pomysłodawczynie oraz główne organizatorki „bez MASKI”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.