Facebook Google+ Twitter

Knurów. Zadbaj o bezpieczeństwo swojego roweru

Dbamy o bezpieczeństwo swoich bliskich, jak i swoje. Warto też zadbać o bezpieczeństwo swojego roweru. Jak to zrobić? Gdzie się zgłosić?

 / Fot. Aneta NowakW każdą środę w godzinach 14.00 - 17.00 do 25 września br. - tak, jak w poprzednich latach - funkcjonariusze Straży Miejskiej przy ul. Niepodległości 5 w Knurowie bezpłatnie znakują rowery. Mieszkańcy posiadający jednośladowce mogą wtedy zgłosić się.

Oprócz roweru trzeba wziąć ze sobą dokument tożsamości. Ponadto, warto mieć dokument potwierdzający zakup roweru lub kartę gwarancyjną z numerem fabrycznym, a jeśli nie posiada się tego rodzaju dowodów, wówczas właściciele wypełniają oświadczenie o czasie i miejscu nabycia własności oraz jego pochodzeniu. Znakowanie rowerów odbywa się tylko za zgodą oraz w obecności osoby pełnoletniej.

Funkcjonariusze z jednej strony na ramie grawerują specjalnym urządzeniem przydzielony numer - zawarty m.in. w protokole rejestracji roweru - a z drugiej strony pisakiem, którego treść widoczna będzie tylko przy wykorzystaniu promieni ultrafioletowych. Zaraz po tym zostaje nalepiona naklejka z informacją, że rower jest oznakowany przez Straż Miejską w Knurowie.

Wyżej wymienione czynności trwają do kilkunastu minut.

W sytuacji, gdy jednak ktoś pokusi się o kradzież jednośladowca, czym prędzej należy zgłosić się do Straży Miejskiej oraz Policji. Oznakowany rower łatwiej będzie znaleźć. Dodatkowo warto też mieć zdjęcia swojej własności. Mimo wszystko, lepiej żeby do takiego zdarzenia nie doszło - podkreśla funkcjonariusz knurowskiej Straży Miejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.