Facebook Google+ Twitter

Knurowscy wolontariusze podejmują kolejne działania

Od stycznia bieżącego roku w Knurowie działa Grupa Nieformalna Cztery Pory Roku, która obecnie rejestruje się jako Stowarzyszenie o tej samej nazwie. Wolontariusze już dziś zapraszają do współpracy!

Knurowskie Centrum Wolontariatu / Fot. A.N.Głównymi jej celami jest zwiększenie aktywizacji społeczności lokalnej poprzez podejmowanie wszelkiego rodzaju akcji społecznych i działań, a także zwiększenie promocji i rozwoju wolontariatu poprzez tworzenie Knurowskiego Centrum Wolontariatu.

"Dotychczas angażowaliśmy się i organizowaliśmy na terenie naszego miasta Akcję Szlachetna Paczka. Po zakończeniu ubiegłej edycji postanowiliśmy działać dalej" - mówi Aneta Nowak, prezes Grupy Cztery Pory Roku w Knurowie. Członkowie nowo powstającego Stowarzyszenia zachęcają zarówno mieszkańców jak i przedstawicieli różnych instytucji i firm do współpracy. Przygotowany całoroczny harmonogram działań już od kilku tygodni realizujemy.

Cztery Pory Roku w Knurowie / Fot. A.N.Obecnie organizujemy ogólnopolską Akcję Masz Głos Masz Wybór na terenie Knurowa. Głównymi organizatorami jest Fundacja im. S. Batorego oraz Stowarzyszenie Szkoła Liderów z Warszawy. W tym roku postanowiliśmy dołączyć, aby razem z innymi uczestnikami w Polsce zainteresować obywateli sprawami społeczności lokalnej i zachęcić ich do świadomego udziału w wyborach samorządowych, zarówno poprzez korzystanie z biernego, jak i czynnego prawa wyborczego.

Akcja ma wzmocnić u wszystkich - u wyborców i u kandydatów - poczucie współodpowiedzialności za losy gminy. Jednym z pierwszych zadań przewidzianych w ramach akcji jest zbadanie problemów społeczności lokalnej w Knurowie. W związku z tym zachęcamy każdego mieszkańca Knurowa do wypełnienia ankiety, znajdującej się pod adresem: link

Akcja MGMW / Fot. A.N."W kwietniu podsumujemy wyniki owej ankiety, które zostaną opublikowane na stronie akcji: maszglos.pl oraz w lokalnych mediach. Natomiast najważniejsze problemy zostaną poruszone podczas debaty, którą zorganizujemy dla Państwa we wrześniu br. Podczas najbliższych miesięcy w ramach Akcji Masz Głos Masz Wybór podejmiemy wiele inicjatyw, do współpracy których serdecznie zapraszamy. Mamy nadzieję, że nie tylko dla naszej Grupy są ważne losy i życie Knurowa, ale także i dla każdego tutejszego mieszkańca" - mówi Aneta Nowak.

Informacje o podejmowanych działaniach przez Grupę Cztery Pory Roku w Knurowie zostaną na bieżąco informowane na stronie: cpr.blox.pl
Zapraszamy do współpracy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.