Facebook Google+ Twitter

Knut, misio z niemieckiego zoo, rozstał się z kochanką

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-08-04 09:14

Najsłynniejszym niemieckim celebrytą jest mieszkaniec ogrodu zoologicznego w Berlinie niedźwiadek Knut. Od kilku dni o misiu znów zrobiło się głośno. Niemiecka prasa ma nadzieję, że gwiazda berlińskiego zoo odzyska blask po tym, jak jego zagrodę opuściła urodzona we Włoszech narzeczona.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Knut,_September_2008.jpgIch związek nie był udany. Trzy lata temu młodszy i szczęśliwszy Knut stał się z dnia na dzień sensacją. Fenomen misia przekroczył nawet granice Niemiec i odbił się echem na całym świecie. W 2007 r. przed zagrodą niedźwiadka ustawiała się codziennie kilometrowa kolejka 30 tys. chętnych, by choć przez chwilę zobaczyć urocze zwierzątko.

Knut był pierwszym od ponad 30 lat niedźwiedziem polarnym, który urodził się w berlińskim zoo. Porzucony przez matkę miś znalazł schronienie w ramionach pracowników zoo, którzy utrzymywali go przy życiu i karmili z butelki. Roczny niedźwiadek wyglądał jak biała puchata kulka, szybko podbił serca berlińczyków, a później wszystkich Niemców. Od kiedy gwiazda zoo została również symbolem odbywającej się w Niemczech konferencji ochrony zwierząt, Knut zagościł na setkach wzorów koszulek, kubków i plakatów. Na jego cześć komponowano nawet popularne piosenki.

Dziś zainteresowanie misiem jest mniejsze. Trudno się dziwić, bo nawet najwierniejsi fani z trudem rozpoznają w nim pluszaka, którym był w 2007 r. Teraz widać po nim upływ lat, ale nie tylko. Knut ma za sobą toksyczny związek, który po roku codziennych kłótni zakończył się właśnie w tym tygodniu. We wrześniu 2009 r. do zagrody Knuta wprowadziła się Gianna, starsza, trzyletnia niedźwiedzica urodzona we Włoszech, ale mieszkająca zwykle w zoo w Monachium. Gianna, nazwana tak na cześć włoskiej piosenkarki Gianny Nannini, była niedźwiedzicą po przejściach. Trzeba ją było umieścić w klatce z prababką Knuta Lisą, po tym jak związek ze starszym, doświadczonym kochankiem, 12-letnim misiem zwanym Yoghi, zakończył się gwałtowną kłótnią.

Czytaj dalej na stronie polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.