Facebook Google+ Twitter

Koalicja bez zmian, Kaczyński porozumiał się z Lepperem

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-07-12 19:34

- Rząd jest, znaleźliśmy porozumienie – oznajmił w Sejmie desygnowany na premiera Jarosław Kaczyński. Wcześniej spotkał się z szefem Samoobrony, wicepremierem Andrzejem Lepperem.

Podczas rozmowy Andrzej Lepper zrezygnował z żądania nowej umowy koalicyjnej, której domagał się od chwili dymisji premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Zaprzysiężenie nowego rządu ma nastąpić w piątek, expose premiera i głosowanie nad wotum zaufania planowane jest na najbliższa środę.

- Stwierdziliśmy, że aneks do umowy koalicyjnej jest niepotrzebny. Wystarczyła nam rozmowa i głębokie spojrzenie sobie w oczy – wytłumaczył Lepper, już po spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim, zmianę stanowiska Samoobrony.

- To była szczera rozmowa, jestem bardzo zadowolony z kontaktów z panem Lepperem. Dziś jestem bardzo szczęśliwy – przyznał Jarosław Kaczyński podczas wspólnego wystąpienia z szefem Samoobrony.

Nowy premier wyraził też przypuszczenie, że do rządu powróci była wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska. Wszystko zależy od jej decyzji i wyniku rozpoczętego wobec niej postępowania lustracyjnego. – Jeśli wszystkie sprawy pójdą dobrze, to z moich wielokrotnych rozmów z panią Gilowską wynika, że wróci ona do rządu – stwierdził Kaczyński.

Kaczyński przyznał, że ma umowę ze Stanisławem Kluzą, który zastąpił Gilowską, że jeśli zechce ona wrócić do rządu na stanowisko ministra finansów, to ten ustąpi jej miejsca.
(KK)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.