Facebook Google+ Twitter

Koalicja niezadowolonych - nie dać premierowi ani chwili spokoju

Strajk generalny w całym kraju, „dudabus", ogólnopolskie manifestacje, happeningi, antyrządowe akcje to tylko niektóre pomysły na nowy sezon walki między NSZZ „Solidarność", a rządem.

"Rozmowa kontrolowana". Gościem Agnieszki Michajłow był przewodniczący Solidarności Piotr Duda. / Fot. Print ScreenStrajk generalny w całym kraju, „dudabus", ogólnopolskie manifestacje, happeningi, antyrządowe akcje to tylko niektóre pomysły na nowy sezon walki między NSZZ „Solidarność", a rządem. Decyzje o tym, które z tych pomysłów będą realizowane, zapadną dziś. O godz. 14 zbierze się w tej sprawie w Kielcach Komisja Krajowa „S".

Jednym z rozważanych przez związkowców pomysłów, o którym pisze "Rzeczpospolita", jest strajk generalny na Śląsku. Choć ostateczna decyzja zapadnie dopiero w połowie miesiąca, po spotkaniu z wicepremierem Januszem Piechocińskim, a strajk planowany jest na kwiecień, to już teraz jego organizatorzy oczami wyobraźni widzą, jak przez 4 godziny wyglądał będzie sparaliżowany strajkiem obszar - "nie będą jeździć pociągi i komunikacja miejska, a nauczyciele nie będą prowadzili lekcji."

Lecz to nie wszystko. Śląski strajk, ma być bowiem jedynie próbą generalną przed podobną akcją przeprowadzoną w całej Polsce. Zdaniem Podżornego - "Chodzi o znalezienie sposobu na zorganizowanie strajku przeciwko rządowi, bo prawo takiej możliwości nie przewiduje.". Prawo, nie zabrania natomiast, by do sporu zbiorowego załogi jednej z publicznych placówek, na zasadzie solidarności związkowej, dołączyły się pozostałe, - "I takim sposobem mamy strajk generalny przeciwko władzy"- podsumowuje związkowiec.

Rzecznik prasowy „Solidarności", Marek Lewandowski potwierdza, że taki protest, to tylko jedna z zaplanowanych na ten rok akcji „S"- " Nie zgadzamy się na zaproponowane przez rząd zmiany dotyczące rozliczania czasu pracy".
Przepisy zmieniające obecny, trzymiesięczny okres rozliczeniowy czasu pracy na roczny, które wkrótce mają trafić do kodeksu pracy, doprowadzić mogą do tego, że przedsiębiorca będzie mógł wymagać od osób zatrudnionych w jego firmie, by przez 28 tygodni z rzędu pracowali od poniedziałku do soboty przez 12 godzin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

Bardzo współczuję panu Konopce tego nieustannego siedzenia przed komputerem. Zwłaszcza teraz gdy mamy taką ładną wiosnę. Chętnie się przy okazji dowiem ile za to płacą, bo z komentarza można się dowiedzieć iż jego autor jest zorientowany w temacie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Opinia, że niektórzy internauci wyrażają poglądy gw i tfn jest powszechnie znana.Bezustanne siedzenie przed komputerem ma swoją cenę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja poproszę GW aby na łamach W 24 odniosła się do komentarza Anny Domina , komu płacą. Jest to pomówienie i gazety i internautów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Umów handlowych się nie zdradza :)
Łatwo się domyślić o kogo chodzi , mianowicie kto nie popiera partii jedynie słusznej i krytykuje zbrojne ramię klePiSka .....bierze !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pytam bo jestem zwyczajnie ciekaw. Wiem, że to nie ja i jeszcze parę osób też nie więc interesuje mnie kto. No i może by od razu zdradziła jaka jest stawka?

Komentarz został ukrytyrozwiń

He he he , Pan Grzegorz pyta którzy ?
Anna Domina wie ...zna to z autopsji , bo sama pisze , ale w mediach " zależnych od Kaczyńskiego "

Komentarz został ukrytyrozwiń

A którzy to?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety i na tym forum wpisują się te same osoby, które dorabiają do pensji wyrażając opinię redakcji GW i innych "opiniottfurczych" periodyków. Stawka za jeden wpis nie jest wielka, więc muszą się wykazać sporą ilością bluźnierstw, żeby centrala doceniła ich wkład pracy. Wstyd!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Głównym miernikiem oceny rządu powinna być ilość osób posiadających środki do życia a tych, którym ich brakowało było co raz więcej.

Dyskusje o pracy zarządzających Polską są potrzebne między innymi po to by polepszyć los wszystkich obywateli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Duda dostał bojowe zadanie od prezesa i ma w ramach wdzięczności /za stołek posła/ "napsuć krwi" Tuskowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.