Facebook Google+ Twitter

Koalicja PO – PiS będzie rządzić powiatem ostrowieckim

Dla obserwatora krajowej sceny politycznej koalicja Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej wydawałaby się niemożliwa. A jedna doszło do niej w powiecie ostrowieckim!

Zbigniew Duda (Prawo i Sprawiedliwość) - nowy Starosta Powiatu Ostrowieckiego. / Fot. Krzysztof KrzakNa poniedziałkowej (8 listopada 2014 r.) sesji Rady Powiatu w Ostrowcu Świętokrzyskim radni powiatowi wybrali nowego Starostę Powiatu Ostrowieckiego, którym został Zbigniew Duda z Prawa i Sprawiedliwości, który był kandydatem tej partii na Prezydenta Miasta, ale w drugiej turze wyborów przegrał z Jarosławem Górczyńskim, który startował z listy własnego komitetu wyborczego. Za Dudą głosowało 13 radnych, ośmiu było przeciw. Wicestarostą na czas nowej kadencji ma został Eligiusz Mich z Platformy Obywatelskiej, który piastował już ten urząd w latach 2010 – 2014 w koalicji z ugrupowaniem Twój Ostrowiecki Samorząd. Głosowało za nim 13 radnych, ośmiu było przeciw.Eligiusz Mich (Platforma Obywatelska) - Wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego. / Fot. Krzysztof Krzak

Koalicja PO – PiS ma w Radzie Powiatu Ostrowieckiego 14 mandatów w 23 – osobowym gremium. Oprócz stanowiska wicestarosty, Platforma Obywatelska obsadziła również stanowisko przewodniczącego Rady Powiatu – został nim wybrany jednogłośnie Jerzy Brożyna. Wiceprzewodniczącymi będą reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Piotr Kopański (13 głosów za, 7 przeciw, 1 wstrzymujący się) i Grzegorz Kazimierski (13 głosów za, 8 przeciw). Do zarządu powiatu weszli: Hubert Żądło i Krzysztof Huszaluk z PiS oraz Paweł Górniak (PO), były wiceprezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A kto mówił, że to niemożliwe? Można? Można!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.