Facebook Google+ Twitter

Koalicja PO-LiS?

Po przyśpieszonych wyborach do parlamentu najwięcej głosów uzyskuje PO. Nie jest to jednak zwycięstwo miażdżące – tuż za uplasowało się PiS. Do sejmu wszedł także LiD oraz LiS ze zbliżonymi do siebie wynikami. Jaka będzie koalicja?

Donald Tusk rozpoczął poufne rozmowy z przedstawicielami PiS-u w sprawie stworzenia nowej koalicji. Ustalono, iż zostaną powołane komisje śledcze w sprawie śmierci Barbary Blidy oraz w sprawie rewelacji przedstawianych przez Janusza Kaczmarka, zaś winni (szeregowi przedstawiciele partii) zostaną ukarani. Już miano wyprawić huczne weselisko, jednak znowu poszło o stołki, których zabrakło w remizie.

Jarosław Kaczyński okopał się na swych pozycjach, bombardując Donalda Tuska stwierdzeniami, iż jest sterowany przez układ, stojący coraz wyraźniej za plecami Platformy, na co Donald odpowiadał milczeniem, po czym się obraził. J. Kaczyński mówił jeszcze coś o wiadomych siłach, jednak jedyne co w tym momencie było wiadome, to iż ślub został odwołany.

Pytany o nowego koalicjanta D. Tusk stwierdził, że z komuchami bawić się nie będzie. Nie po to jego dziadek z nimi walczył, aby teraz on podawał sobie z nimi ręce. Mimo wkroczenia do akcji A. Kwaśniewskiego, który starał się go przekonać, iż przecież obie strony odniosą z tego korzyści, jeżeli rodziny się połączą, to lider Platformy i tak powiedział nie. W ostatnim akcie desperacji, nakazano pozbyć się kilku zbyt kujących oko członków familii, jednak nie pomogło to w niczym. Część posłów Platformy zaczęła się trochę buntować przeciwko takiej decyzji lidera, jednak przywódca stwierdził, iż w wielości siła i nie reagował.

W tym momencie okazało się, co przecież wcześniej każdy widział, że program PO oraz LiS-u są zaskakująco do siebie podobne. Obie formacje chcą, aby w Polsce było dobrze, aby ludzie byli dla siebie dobrzy, oraz aby wódki nie zabrakło. Roman Giertych miał objąć Ministerstwo spraw Zbędnych i Mało Ważnych acz Eksponowanych, zaś Andrzej L. miał objąć funkcje Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, w wolnych chwilach zajmując się walką z niskim przyrostem naturalnym. Obie strony uścisnęły sobie dłonie mówiąc, iż jeszcze nigdy w historii Polski nie było tak fantastycznego rządu…Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.