Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8913 miejsce

Kobieca siatkówka zostaje w Radomiu

Po wielu znakach zapytania zawodniczki Politechniki Radomskiej przystąpią do siatkarskich rozgrywek. Mimo, że w zeszłym sezonie grały w drugiej lidze, tym razem dzięki pomocy sponsora będą występować na pierwszoligowych parkietach.

Jacek Skrok i jego podopieczne na pierwszym treningu / Fot. Agata KołaczBankrutujący Akademicki Związek Sportowy
Środek sezonu 2010/2011. To wtedy w radomskim AZS-ie pojawiły się pierwsze syndromy kryzysu. Do lokalnych mediów docierało sporo informacji o braku pieniędzy w kasie klubu. W pewnym momencie Politechnika Radomska nakazała opuszczenie akademików przez sportowców, później siatkarki same złożyły się na wynagrodzenie dla sędziów i sztabu medycznego, by mecz mógł się w ogóle odbyć.

Po takich wydarzeniach wszyscy zaczęli się zastanawiać nad przyszłością siatkarek. Pojawiały się pogłoski o rozwiązaniu sekcji. Dla wszystkich sympatyków zawodniczek była to decyzja nie do przyjęcia, bowiem w ubiegłym sezonie II ligi akademiczki pokazały naprawdę dobrą siatkówkę, kończąc zmagania na drugim miejscu, przegrywając jedynie z pretendentem do awansu- Legionovią Legionowo.

Pojawienie się sponsora
Czarny scenariusz jednak się nie sprawdził, ponieważ losem kobiecej siatkówki zainteresował się sponsor. Sponsor znany w Radomiu z wcześniejszych lat- firma Jadar, która finansowała we wcześniejszych latach klub PlusLigi, jednak wycofała się, najpierw sprzedając miejsce Politechnice Warszawskiej, a później odstąpiła miejsce na zapleczu ekstraklasy zespołowi z Siedlec.

Gdy nawiązano współpracę, głośno zaczęło się robić o możliwości wykupienia miejsca w I lidze. Padały różne nazwy klubów, z którymi Jadar miał się "zamienić". Po problemach Gedanii Żukowo AZS "wskoczył" na jej miejsce. Zaczęły się rozmowy, próby wzmocnienia składu, a także poszukiwania trenera.

Kadrowe zawirowania
Stanowisko szkoleniowca długo nie zostało obsadzone. Pojawiało się wiele nazwisk. W połowie lipca funkcję pierwszego trenera powierzono Jackowi Skrokowi, z kolei jego następcą uczyniono dotychczasowego opiekuna AZS-u Politechnika Radomska, Krzysztofa Białczaka. Podpisana umowa zapewniła możliwość tworzenia zespołu. Z drugoligowej ekipy pozostały: rozgrywająca Natalia Karbowska, przyjmująca Iwona Lachowska, atakująca Emilia Sekutowska oraz środkowe Karolina Michalska i Patrycja Kucharska.

Chętne do gry w Radomiu okazały się także byłe siatkarki PTPS-u Piła: rozgrywająca Katarzyna Ciesielska i przyjmująca Marta Natanek. Grono przyjmujących zasiliły również Miroslava Kijakova oraz Sandra Cabańska (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski). Ze Sparty Warszawa przyszła atakująca Karolina Grzelak, z kolei z krakowskiej Skawy Magdalena Hawryła, środkowa. Skład uzupełnia libero Michalina Jagodzińska z Sandeco TPS EC Wybrzeże Rumia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.