Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5266 miejsce

Kobieca zazdrość? Wszystkie chwyty dozwolone...

Kobieta zazdrosna, to kobieta nieszczęśliwa – czemu? Otóż każda z nas, która zarazi się tą wstrętną „chorobą” niszczy powoli nie tylko swoje szczęście. ale innych również.

Zazdrość można porównać do apokalipsy, gdyż wszystkiego czego dotknie zamienia w nicość. Zdjęcie ilustracyjne. Sąd rodzinny, tam często kończy się związek podszyty zazdrością... / Fot. AKPAMówi się że zazdrość jest czymś normalnym, że każdy jej doświadcza, że każdy miał już z nią styczność. Tak to prawda, nie ma nikogo kto nie został dotknięty tą chorobą. Jednak nie każdy poddaje się jej , niektórzy krótko w niej trwają i od razu wiedzą o co jej chodzi, jednak zazdrość bywa sprytna i zaszywa się w kobiecych umysłach i sercach by potem nagle niespodziewanie uderzyć. O co można być zazdrosnym? Dziwne pytanie, praktycznie o wszystko, kto żyje z tym uczuciem i „pielęgnuje je” daje sobą manipulować ten już nie rozróżnia uczucia zazdrości i wypiera się jej przeważnie słowami „Nie jestem zazdrosna”.

Zazdrość sama w sobie jest straszliwa w skutkach , a do czego prowadzi kobieca zazdrość? Do unieszczęśliwienia wszystkich, łącznie z samą sobą. Gdy kobieta „zapadnie” na taką chorobę trudno stwierdzić do czego jest zdolna,gdyż jest po prostu nieprzewidywalna. Nie trudno zasięgnąć przykładów z życia jak i z filmów – a filmach przeważnie kobiety są pochłonięte uczuciem zazdrości i chęcią zemsty na tych przez których cierpią. Matki, żony – kobiety takie przeważnie dopada ta „choroba”, gdyż wydaje im się że przestają być atrakcyjne dla swych mężczyzn , zaczynają wpadać w kompleksy i każda potencjalna osoba (względem nich zachowująca się podejrzanie) już staje się ich wrogiem. W życiu jak w filmach wiadomo – „w wojnie jak i w miłości wszystkie chwyty są dozwolone”, kobiety są gotowe za wszelką cenę odciągnąć potencjalne „rywalki” od swoich mężczyzn i w ten sposób zaufanie którym powinno się obdarzać partnera przestaje istnieć.

Wraz z nasileniem emocji nadchodzi frustracja i teraz już nie tylko „rywalki” stają się wrogami, ale i partner którego do niedawna obdarzało się jeszcze uczuciem jest kolejną osobą, która nam zagraża. Zagrożenie bywa czasem tak silne, iż kobieta nie widzi innego rozwiązania jak rozstać się ze swoją drugą połówką. Zazdrość staje się niczym urojenia, zwykle zdarzenia wydają się podejrzane i dwuznaczne, każdy ruch ze strony partnera wydaje się tłumaczeniem odnośnie win które nie istnieją. Zdrada staje się urojeniem , zazdrość zachwiała już teraz zdrowym rozsądkiem – wszystko wydaje się wskazywać na jedno: to już koniec, życie nie ma sensu we dwoje więc lepiej być nieszczęśliwym w pojedynkę i na tym przeważnie kończy się związek.

Ale oczywiście nie o mężczyznę może kobieta być zazdrosna, również o sukces, pieniądze nawet o tak względne rzeczy jak ubranie. Do czego w takich momentach jest zdolna kobieta? Obowiązuje oczywiście ta sama zasada, kobieta staje się nieprzewidywalna – niektóre nawet posuwają się do kradzieży by osiągnąć swoje cele – mieć markowe ciuchy i dorównać swoim rówieśnikom i być na tym samym szczeblu w hierarchii życia społecznego nastolatka.

Tak naprawdę ciężko jest wyznaczyć skutki zazdrości, wiadomo tylko jedno – są one czasem tragiczne, nie tylko psuje się swoje szczęście ale i unieszczęśliwia się osoby wokół samego siebie a czasem i nawet można zrujnować sobie życie. Zazdrość w żadnym wypadku nie jest zdrowa i nigdy nie przynosi dobrych efektów, dlatego należny jej zapobiegać już w najmniejszym stadium inaczej ta „choroba” zawładnie nami i zniszczymy wszystko to co może być piękne w życiu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

monika
  • monika
  • 30.08.2011 16:18

doświadczyłam chorej zazdrosci , szwagierka ODCIĄGNEŁA ODE MNIE SZWGARA nie mamy kontaktów 10 lat

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dolorez
  • Dolorez
  • 22.04.2011 13:44

Mi niewiele wystarczy by poczuć ukłucie zazdrości no niestety . W głowie tyle głupich sytuacji się człowiekowi wyobraża ale nie jestem zdolna do Bóg wie czego .potrafimy sami się nakręcać ,i tracimy cenny czas bo życie jest krótkie .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bazyli Bum
  • Bazyli Bum
  • 24.01.2011 18:49

i mnie to dosiegło,po raz drugi.Teraz wiem ,kobieta zazdrosna,która kocha staje sie niebezpieczna,wymysla paranoiczne sytuacje,oskarża,posądza,wyzywa.WIE iz razem nie bedziemy,moze to JEJ reakcja na te swiadomość.Gdyby tak mozna było wziąć klucz i wyłaczyć serce....
Marzyłem,czekałem,GDY sie pojawiła wraz z NIĄ pojawił sie ból.Nie sadziłem że marzenia spełnione tak bardzo bolą...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andzelika Wilmeno
  • Andzelika Wilmeno
  • 21.01.2011 17:37

jak z tym walczyc jak maz loguje sie na radkowych portalach i pisze z kobietami czułe słowka a mnie to nie mowi sa my 35 lat po slubie a miendzy nami jest 10 lat roznicy co mam o tym myslec

Komentarz został ukrytyrozwiń
A
  • A
  • 03.11.2010 11:51

Nic nowego się nie dowiedzieliśmy...jak z tym walczyć...jak sobie z tym radzić?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Droga Autorko! Stanowczo od tego tekstu wolę Twoje zdjecie a la' Modigliani. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.