Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28476 miejsce

Kobiece tajemnice Ewy Jaworskiej

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-07-14 14:59

Łódzka Galeryjka Olimpijka rozpoczęła 12. rok swojej działalności. 10 lipca odbył się wernisaż wystawy fotografii młodej artystki.

Ewa Jaworska podczas otwarcia wystawy / Fot. Witek KurowskiEwa Jaworska jest studentką WSHE na kierunku Realizacja Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografia. Jednocześnie pracuje już w zawodzie wykonując zlecenia jako fotograf studyjny i okolicznościowy. Jej pasja rozpoczęła się kilka lat temu, a pierwsze studyjne zdjęcia wykonała w 2006 roku. W swoim dorobku ma już m.in. okładkę książki Moniki Sawickiej, cykl trzech wystaw z łódzką amatorską grupą fotograficzną "Błona" oraz uczestnictwo w akcji "Sztuka na bruku".

Fragment ekspozycji / Fot. Witek KurowskiW dotychczasowej działalności Olimpijka tylko raz gościła na swych ścianach akty, a było to niemal dziewięć lat temu (Tadeusz Wijata, "Pejzaż z dziewczyną"). Najwidoczniej nadszedł czas by na 115. już wystawie ten klasyczny temat przypomnieć.

Jedno z prezentowanych zdjęć / Fot. Witek Kurowski"Kobiece tajemnice" to zestaw ośmiu, w większości czarno-białych, zdjęć wykonanych w studiu. Choć powstawały one w różnym czasie i z sześcioma różnymi modelkami to widać pewne cechy wspólne. Mimo iż postaci są dobrze i wyraźnie oświetlone, a tło zostało zredukowane do jednolitej czerni lub bieli to prezentowane kobiety poprzez ułożenie ciała i odpowiednie skadrowanie więcej ukrywają przed widzem niż pokazują. Trudno jest nawet domyślać się jakie emocje i myśli wiązały się z danym spojrzeniem czy pozą. Podczas wernisażu autorka nie zdradziła jednak żadnej z tych kobiecych tajemnic. Pozostawiła interpretację i odnajdywanie sensu jej fotografii każdemu z oglądających.

Szyld nad wejściem do Olimpijki (ul. Piotrkowska 120) / Fot. Witek KurowskiGaleryjka Olimpijka mieści się w lokalu biura podróży i tłumaczeń "Olimp" przy ul. Piotrkowskiej 120. Wystawa czynna będzie do początku września.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.