Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11463 miejsce

Kobiecy Inkubator Wiedzy i Inicjatyw w Cieszynie

Na początku 2015 roku na Śląsku Cieszyńskim powstał Kobiecy Inkubator Wiedzy i Inicjatyw, który przyjął sympatyczny skrót KIWI

 / Fot. rozmowca
Na początku 2015 roku na Śląsku Cieszyńskim powstał Kobiecy Inkubator Wiedzy i Inicjatyw, który przyjął sympatyczny skrót KIWI. To cykliczne spotkania kobiet, które chcą się rozwijać korzystając z wzajemnego wsparcia. Uczestniczki spotkań to osoby prywatne, a także reprezentantki instytucji, firm i organizacji pozarządowych.
Celem spotkań jest zarówno wsparcie małego biznesu, jak i udostępnianie informacji o możliwościach dalszej edukacji i rozwoju. Kobiety mają okazję do dzielenia się własnymi historiami i inspiracjami dotyczącymi przedsiębiorczych kobiet i realizowanych przez nie inicjatyw. Podczas spotkań KIWI jest czas na autoprezentację uczestniczek spotkania oraz wymianę wizytówek i rozmowy kuluarowe. Pomysłodawczynią KIWI jest dr Joanna Kurowska-Pysz, która przedstawiła jego ideę podczas II Kongresu Kobiet Śląska Cieszyńskiego w 2014 roku. Realizuje go Stowarzyszenie Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie. Jego prezeska, Roma Rojowska, chce, by KIWI zyskało oparcie w lokalnych instytucjach i władzach. Kobiety potrzebują wiedzy jak budować swoją przyszłość, chcą edukacji i pracy: „KIWI to potrzebny impuls na tej drodze”, mówi.
Pierwsze spotkanie KIWI w „ETNO CHATCIE TOPOLEJ” w Goleszowie było okazją do poznania tego niezwykłego biznesu, o którym opowiedziała Aneta Okupska-Pońc, nosząca tytuł „Oryginalnej kobiety Śląska Cieszyńskiego 2012”. Ustalono zasady kobiecego networkingu, czyli planu budowania sieci kontaktów. Poczęstunkiem była kuchnia ajurvedyjska, towarzyszyła uczestniczkom polska etniczna muzyka na żywo.
Podczas drugiego spotkania KIWI członkinie sieci wysłuchały dwóch mini wykładów o maxi sprawach. Co to jest akupunktura? - opowiedziała o tej metodzie leczenia dr n.med. Irina Wiecha, specjalistka anestezjologii i intensywnej terapii, prowadząca Gabinet Leczenia Bólu i Akupunktury w Ustroniu. Nową psychologię i skuteczne techniki rozwoju osobistego przedstawiła mgr Katarzyna Prządka, psycholog, trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, firma KATHARSIS w Cieszynie, laureatka PASZPORTU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2015r. Poczęstunkiem były smaki i aromaty kuchni marokańskiej.
Marcowe spotkanie KIWI miało miejsce w Pijalni Kawy i Czekolady MOUNT BLANC w Wiśle. Pijąc wyborną belgijską kawę i gorącą czekoladę, delektując się czekoladowym fondue, uczestniczki słuchały o kobiecych biznesach wyrastających z pasji i opartych o franczyzę. Gospodynią spotkania była p. Anna Hanzel, właścicielka lokalu w Wiśle. W drugiej części spotkania Danuta Gajdzica-Szewczyk opowiedziała i demonstrowała relaksacyjny wpływ kąpieli misami tybetańskimi, co stało się emocjonalnym balsamem w gorącym okresie przedświątecznym. Podczas spotkania uczestniczka KIWI p. Dorota Frączek, właścicielka GRAFIK STUDIO w Bielsku-Białej, poprzez zadawane pytania zidentyfikowała wizerunek sieci i zaproponowała trzy różne loga. Wszystkie są energetyczne i adekwatne do celu sieci, więc wybór trudny.
Kwietniowe otwarte spotkanie KIWI pn. "Dziewczyny rozkwitają na wiosnę" odbędzie się w niedzielę 19-go w uroczym „Grand Pasażu” w Cieszynie. Zaprezentują się w nim kobiece biznesy związane z kształtowaniem kobiecego wizerunku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.