Facebook Google+ Twitter

Kobieta gra główną rolę w nauce i biznesie

W dniu dzisiejszym prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak Rektor Politechniki Krakowskiej otwarł dwudniową konferencję pt. "Kobieta w nauce i biznesie".

Logo / Fot. ze zbiorów organizatoraJuż czwarty raz w konferencji uczestniczy 96 pań i 4 panów, którzy zapoznają się z osiągnięciami naukowymi oraz z tym, czego potrafią dokonać współczesne kobiety dla dobra ogółu.

Do tej pory kobiety postrzegane były jako „Matki Polki”, które sprzątają, gotują, rodzą dzieci i je wychowują. Współczesna kobieta szczególnie w miastach to nie słaba płeć ale bizneswoman, naukowiec, twórczyni nowoczesnych technologii. Jednak nadal nie zapominająca, że jest matką i żoną.

Pani Magdalena Maciejewska dyrektor „Departamentu Instrumentów Polityki Naukowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego” wygłosiła wykład pt. „Od studenta do doświadczonego naukowca - pielęgnujmy naukę”. Dzięki Plakat Konferencji / Fot. scan plakatuspecjalistycznym stypendiom dla wybitnych młodych naukowców, kobiety miały szansę skierować swój potencjał na badania.

Ciekawostki przedstawiła Maria Majdrowicz w czasie wykładu pt. „Nauka jest kobietą”. Pod tym tytułem kryją się stypendia firmy „L'Oreal” dla kobiet nauki. Jest to typowy przykład patronatu nad młodymi naukowcami.

Młody, znany krakowski naukowiec Zofia Gródek-Szostak z CTT przedstawiła w wykładzie „Pierwsze kroki w biznesie”, jakie są możliwości z różnych źródeł wsparcia finansowania własnej działalności gospodarczej.

Centrum Transferu Technologii przy Politechnice Krakowskiej działa pod hasłem „Łączymy biznes z nauką”. Od samego początku wspiera innowacyjność w regionie małopolskim, włączając działania nauki w realizacje zadań w przemyśle.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.