Facebook Google+ Twitter

Kobieta idealna - czyli jaka?

Tradycja mówi, że skoro panem domu jest mężczyzna, to jego zadaniem jest dom utrzymać, podczas gdy kobieta o dom ma dbać. Niestety, rzeczywistość z reguły nie jest taka piękna.


Z innej strony, skoro kobieta nie czuje powołania, aby zostać matką lub żoną, za to czuje ogromne powołanie żeby zostać doktorem farmacji, dlaczego nasza kultura nie potrafi tego uszanować, a wręcz piętnuje jej wybór? Założenie rodziny przecież nie jest obowiązkowe. Ale najczęściej właśnie tak to się kończy - kobiety pod wpływem presji, podejmują złe decyzje. Co uzyskujemy w efekcie? Matematyka w tym przypadku jest bardzo prosta – zamiast jednej szczęśliwej kobiety, mamy - najczęściej - dwoje nieszczęśliwych ludzi (np. matka i dziecko).

Ze skrajności w skrajność – takie paradoksy jednak w dzisiejszych czasach nie są niczym nowym. Tak bardzo chlubimy się, jacy to jesteśmy rozwinięci, jak to potrafimy odkrywać tajniki kosmosu, fizyki kwantowej, itp, a, mimo wszystko, coś jest nie tak z tolerancją w nas samych. Jak to możliwe, że media wpływają na człowieka (a raczej na miliony ludzi) w tak ogromnym stopniu?

Co może wydawać się zabawne w tej sytuacji – kobiety same to na siebie ściągnęły. Być może to jeszcze za krótko, być może to nie zostało jeszcze uregulowane przez czas. Być może.
Wygląda na to, że dwa przeciwstawne modele: kobieta która nie chce robić kariery na rzecz rodziny, oraz kobieta która chce poświęcić swoje życie tylko karierze, będą przez jeszcze długi czas uważane za wychylenia, które nie powinny się wydarzyć.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

MIĘDZY NAMI - "CZŁOWIEK..."

mężczyzna i kobieta - to tylko płeć.
Szukałbym CZŁOWIEKA.
To nas łączy.
To jest tajemnica
miłości,
wierności,
tęsknoty i istnienia.

Reszta - to pierdoły - że się tak
- w tych, szczególnych okolicznościach -
wyrażę ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
  • Oświecony
  • 17.07.2011 16:27

Kobiety mają prawo do swobodnego wyboru, ale powinny wykazywać się większą asertywnością w dążeniach do celu by osiągać zamierzone cele.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze Aneto że podjęłaś się tego tematu. W ogóle dobrze, kiedy kobiety mówią i piszą o sprawach które je i tylko je dotyczą. Sytuacja kobiet w Polsce jednak nie jest już "zerowa"! Feminizm lat 60-tych - 90-tych na Zachodzie odwalił kawał roboty: odwołoję do własnych artykułów na temat Judy Chicago & Walie Export.
Te zmiany stylu życia powoli, ale nieodwołalnie będą kształtować nową świadomość także kobiet i mężczyzn w dzisiejszej Polsce! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
M.R.
  • M.R.
  • 17.07.2011 11:09

Zajrzałam do tego artykułu, bo chciałam dowiedzieć się jak przedstawicielka młodego pokolenia widzi rolę kobiety we współczesnym społeczeństwie. Rozczarowałam się - nie dowiedziałam się nic. Pani Aneto, krąży pani po temacie nic nie mówiąc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Aneto
warto rozwinąć ten temat :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
2984
  • 2984
  • 16.07.2011 17:35

Hmmm. Zbyt powierzchownie, zbyt pobieżnie.
A może zabrakło cierpliwości, weny i argumentów?
Na szkolne wypracowanie może by wystarczyło. Ale tylko może.
Za dużo tu antynomii, za dużo wahań, pytajników, a przede wszystkim widzenie tematu tylko w dwóch przeciwstawnych kolorach.
Nie dziwię się, że Kamil Kurowski wziął klawiaturę w obroty -;), a bs aż się żachnęła.

Ale dobrze, że autorka temat podjęła. O tym trzeba dyskutować i dokładniej przyglądać się miejscu kobiety (również i mężczyzny) w NASZYM społeczeństwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Swoje zdanie na temat tekstu wyraziłem w polemice => link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram stanowisko autorki artykułu:) Brawo za odwagę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W poprzednim artykule napisała Aneta Przybylska : wychowałam się bowiem w czasach, kiedy ulubioną nauką wszystkich rodziców było „nie mów nikomu, co się dzieje w domu”.
Polecam autorce moją serię (4 cz.) : Kobietą być.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za zainteresowanie, jednak takie jest moje zdanie na ten temat (do którego mam przecież prawo).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.