Facebook Google+ Twitter

Kobieta jednego roku

Być kobietą to za mało. Być kobietą roku 2009 - to dopiero coś. Piękne, mądre indywidualistki z wyuczonym uśmiechem i nienaturalną postawą czekają na starcie. Wybiła godzina zero - odliczanie rozpoczęte.

Jedni trzymają kciuki, drudzy zacierają ręce. Sms za smsem, telefon i kolejny głos ze strony internetowej. Wdzięczą się i uśmiechają. Organizatorzy liczą pieniądze. Każdy wysłany sms, odliczamy VAT, 40 proc. dla nas. Na naszym koncie 13 tys. A to dopiero początek.

Przeganiają się w zasługach i rankingach popularności. Film, pomoc humanitarna, kultura - wszystko na skalę światową. Zazdrościmy im tych wielkich rzeczy. Wzdychamy. Nasi mężowie też. Spoglądają i co widzą. Kobietę swojego życia, bez makijażu i sukienki od Armaniego. Niektóre pachną mlekiem, inne migdałami i przypaloną pieczenią. Trochę zabiegane, niepoukładane, z artystycznym nieładem na głowie. Krzyczące, czasem smutne, bywają też złe. Spoglądają w ekran. A tam? Nadal piękne i uśmiechnięte, z nienagannym makijażem. Panie bez skazy i grzechu, z ogromnymi osiągnięciami. Córki znanych matek i ojców dumnie opowiadają jakie ich życie jest piękne i ciekawe. Tenis, pływanie, dalekie podróże. Szczęśliwe związki, recepty na udane pożycie małżeńskie: miłość, miłość, miłość widzicie jakie to proste. Przeżywamy wtedy kolejne zderzenie z rzeczywistością jakie podróże, ciągle to samo miejsce i czasem kilka dni urlopu, pracuje od rana do nocy, gotuję, sprzątam, odrabiam lekcje z dziećmi. Czasami brakuje czasu na zjedzenie kolacji. Zarywam noce, żeby dokończyć obowiązki w firmie. Miłość, tak. Wieczorem gdy kładziemy się zmęczeni spać. Spoglądamy na siebie i wiemy, że warto być. Może nie tylko kobietą roku, a całego życia.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Kobieta roku


Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

No ciekawe.
Zasługuje na 5.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krótko i mądrze - strzał w dziesiątkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.