Facebook Google+ Twitter

"Kobieta, której nikt nie znał" - w matni kłamstw

"Kobieta, której nikt nie znał" Chrisa Pavone to znakomity thriller psychologiczny, w którym opisany został dramat kobiety, która okłamywała najbliższych i sama padła ofiarą ogromnej mistyfikacji.

okładka / Fot. MuzaWyobraźmy sobie sytuację, że nasz świat nagle się rozpada. Osoby z naszego najbliższego otoczenia są w rzeczywistości kimś innym niż się wydawało. Zaczynamy odczuwać strach i rozczarowanie. Grunt zaczyna nam usuwać się spod nóg i tracimy oparcie w bliskich. Czujemy się osamotnieni, gdyż nikomu nie możemy już ufać. Właśnie takie emocje targały bohaterką książki "Kobieta, której nikt nie znał" Chrisa Pavone.

Główna bohaterka jest Kate Moore, była agentka CIA, która skrywa niejedną tajemnicę. Nikt nie wie o jej prawdziwej profesji, wszyscy uważają ją za wzorową panią domu i przykładną matkę. Nawet jej mąż Dexter, który jest specjalistą od zabezpieczeń bankowych.

Kate wraz z mężem i dwójką dzieci niedawno przeniosła się do Luksemburga, gdyż Dexter otrzymał intratną ofertę pracy od jednego z tamtejszych banków. Bohaterka musiała zrezygnować ze służby i rozpocząć nowe, zwyczajne życie. Jak można się domyślić, Kate szybko zaczyna nudzić się w nowej życiowej roli, szczególnie, że męża całe dnie nie ma w domu. Przyzwyczajona do odwiecznej konspiracji, wciąż doszukuje się nieprawidłowości w otaczającej ją rzeczywistości. Wkrótce okazuje się, że jej mąż prowadzi jakieś nieczyste interesy, a nowi znajomi - Bill i Julia, stają się w jej oczach coraz bardziej podejrzani. Kate postanawia rozpocząć własne śledztwo, które przyniesie jej wiele niemiłych niespodzianek...

Istnieją różne rodzaje kłamstwa, jednak najgorsze jest prowadzenie podwójnego życia i okłamywanie samego siebie. W obu tych dziedzinach Kate była specjalistką. Jako agentka CIA musiała stwarzać pozory, udawać kogoś, kim nie jest. Zaś jako człowiek, wierzyła, że tylko ona kłamie, a wszyscy inni są uczciwi. Jednak bardzo się pomyliła. Okazało się, że nikomu nie można wierzyć, bo wszyscy kłamią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

W takim razie polecam tę książkę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zawsze mnie intrygowały takie zagadki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.