Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10004 miejsce

Kobieta, mężczyzna, mężczyzna, kobieta...

Hydraulik i pielęgniarka. Sieć telefonów tylko dla mężczyzn. Efekt AXE. Przyjaciółka w kuchni. Iście zmasowany atak stereotypów dotyczących płci. Ale te stereotypy są czystym wymysłem, iluzją i wspomnieniem prehistorii.

Hydraulik i pielęgniarka. Sieć telefonów tylko dla mężczyzn. Efekt AXE. Przyjaciółka w kuchni. Iście zmasowany atak stereotypów dotyczących płci. Ale te stereotypy są czystym wymysłem, iluzją i wspomnieniem prehistorii. A jednak wciąż obserwujemy wrzeszczące feministki, domagające się równych praw, bo to właśnie kobiety mają gorzej. I mają, pewnie. Bo nie dość, że do kariery matki i gospodyni doszły obowiązki zawodowe, to jeszcze mężczyzna już nie jest taki, jak kiedyś. Tak, moi mili, pragnę poruszyć kwestię prawdziwej równości płci.

Osobiście uważam się za feministkę. Żądam takich samych praw dla wszystkich, takich samych płac i traktowania jako równy, a nie gorszy człowiek. Natomiast jak lwica bronić zamierzam kwestii kultury, którą głupie ambicje niektórych zniszczyć chcą i zrównać z ziemią. Na cóż nam, kobietom, przepuszczanie w drzwiach, ustąpienie miejsca, podawanie płaszcza, odsuwanie krzesła czy pocałunek w rękę? Na cóż staniki, kiecki i obcasy? Makijaż, golenie nóg z przyległościami? Niewygodne, niepraktyczne, czasochłonne. Sugeruję cofnąć się do czasów jaskini i maczugi. Z tym, że to nie mężczyzna będzie ciągnął kobietę za włosy, ale kobieta przynosiła pożywienie, a mężczyzna piekł mięso na ogniu. Malownicza wizja.

Otóż to jest właśnie główny problem wszystkich, domagających się równych praw. Nikt nie chce dostrzec granicy, której przekroczyć nie możemy, bo zamiast postępu, zaczniemy się cofać. Owszem, kobieta powinna mieć prawo rozwoju własnego, możliwości edukacji i kariery zawodowej. Musi stać się niezależna finansowo, żeby nie być skazaną na łaskę swego pana. Ale żeby dodatkowo rezygnować z kobiecości? Na to się nie godzę.

Ale tutaj pojawia się kolejny problem. Atrakcyjna, inteligentna, młoda kobieta, posiadająca wykształcenie, mieszkanie i stałą pracę. Nic groźniejszego w dzisiejszych czasach. Owa kobieta stanowi ucieleśnienie największych koszmarów sennych mężczyzn od czasów, nie wiem czy nie już kamienia łupanego. Zabija ona podstawową potrzebę pierwotną mężczyzny, który instynktownie pragnie opiekować się i chronić swoją wybrankę. To on ma być tym silniejszym, tym podziwianym. Kobieta sukcesu jest wrogiem jego ego. A z wrogiem, moi panowie, trzeba walczyć, czyż nie? Cóż natomiast robią nasi dzielni rycerze?

Są dwa wyjścia, bo trzecie jest iluzją. Zapomnijmy o opcji męskiego faceta, który akceptuje niezależność kobiety, a dodatkowo uwielbia ją i sam nie pozwala się zdominować. To jest mit i marzenie senne. Zajmijmy się przypadkami najczęstszymi.

Samiec, czyli Czarny Rycerz. Oto gatunek średniowieczny, który widząc wroga, stara się go zniszczyć. Stosuje metody najprostsze. Będzie obnosił się ze swoją pseudo-męskością, biegał na siłownie, myć się przestanie, a swoją kobietę będzie lał, żeby znała swoje miejsce, marna istotka.

Przykład, oczywiście skrajny. Ale rozumiecie, o co chodzi. To kategoria posuwająca się do tyłu, ku dinozaurom.

Księżniczka w Spodniach. Model mężczyzny, który zaczyna oblegać planetę. Efekt uboczny walk o emancypację kobiet. Ów się do niej najzwyczajniej w świecie upodobnia. Korzysta z równouprawnienia i całymi garściami czerpie z jej przywilejów. Przykład wizualny: solarium, włosy na żel, kolczyki, pierścionki, makijaż, w wypadku najgorszym. A to się zdarza nawet w tym jakże MĘSKIM sporcie, jakim jest piłka nożna[vide: David B. czy Cristiano R.]. Jak jest mentalnie? Wrażliwość poety w stopniu skrajnym. To nic złego, że facet płacze, też ma uczucia. Może się dowolnie obrażać, użalać nad swym losem i szukać pocieszenia. Ba, schronienia.

Tacy lgną właśnie do kobiet silnych. Czy tylko ja dostrzegam to, że role się odwracają? Oto mężczyzna poszukuje w kobiecie... mężczyzny.

Powstaje zatem pytanie: czy walka o równouprawnienie zakończy się zatarciem różnic między płciami?

Panowie, błagam, nie pozwólcie, aby świat zmierzał w tym kierunku. Jako kobieta kajam się, nie chciałam doprowadzić do tak tragicznych skutków, ale na swoją obronę: nie spodziewałam się, że dacie się tak łatwo! W naszych zamiarach było, abyście rywalizowali w sposób inteligentny z kobietą silną. A wy w dwie strony: albo chcecie nas zniszczyć, albo upodobnić się do naszych poprzednich wcieleń.

Panowie, bądźcie męscy w sposób kulturalny, Panie, nie wyrzucajcie kobiecości do kosza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

poczucie, że jest sięrownym mężczyźnie pod względem inteligencji to jeszcze nei feminizm, to zdroworozsądkowe podejście udowodnione naukowo, co iinnego jak głupie baby domagaja sie równi np,. w pracy (która chętna pójdzie na górnikka?) a tego włąśnie chcą feministki, tekst icekawy ale chaotyczny

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trochę stereotypów w ramach walki ze stereotypami. Miało być dowcipnie, ale nie bardzo wyszło. Nie cierpię feminizmu, jest dla mnie zaprzeczeniem kobiecości. To oczywiście moja prywatna opinia.

PS
Nie obrażam się za "męską szowinistyczną świnię" :)

PS II
Basiu, jesteś antyfeministką, no chyba musiałem to wyczuć przez skórę, dodaję to do listy Twoich zalet :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Osobiście uważam się za feministkę. Żądam takich samych praw dla wszystkich, takich samych płac i traktowania jako równy, a nie gorszy człowiek."

to jesteś emancypantką, EMANCYPANTKĄ!
feministki w Tobie nie spostrzegłam. Ale i dobrze, bo ja jestem antyfeministką.
Kobiety grają w piłkę nożną. Ale cóż, kobiety nie przepadają kopać. Piłki rzecz jasna! i nie tylko!

A właściwie to o co chodzi w tym artykule?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.08.2008 14:23

śliczny tekst :*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.