Facebook Google+ Twitter

Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus

Od dawna wiadomo, że mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus. Co by się jednak stało gdybyśmy zamienili się planetami?

Kobieta na Marsie, Mężczyzna na Wenus / Fot. Materiał reklamowyIle to razy narzekałyśmy, że mężczyźni nie pomagają nam w obowiązkach domowych, że liczy się dla nich tylko praca (oczywiście ich praca), że nie widzą, że my oprócz wykonywania własnych obowiązków zawodowych, wykonujemy również te domowe? Gotujemy, pierzemy, sprzątamy, wychowujemy dzieci. Ile razy chciałyśmy się zamienić z nimi rolami? Tysiące.

Tak właśnie zrobili Ariane i Hugo. Para z kilkunastoletnim stażem małżeńskim. On zajął się domem, dziećmi, zaczął sprzedawać kobiecą biżuterię. Ona zaczęła prowadzić firmę swego męża. Na tym jednak zamiana się nie kończy. Dotyczy ona również samochodu, telefonu komórkowego, kont bankowych, a nawet stron łóżka. Oboje korzystają z usług mentora, który pomaga im przezwyciężyć słabości. I tak, jak się już pewnie domyślacie po krótkim okresie zwątpienia oboje doskonale odnajdują się w nowej sytuacji. Jest tylko jedno "ale". Cierpią dzieci.

Tytuł filmu jest bardzo zachęcający. Porusza ważną kwestię podziału ról w rodzinie. Na ten temat napisano wiele książek. I może zostańmy lepiej przy ich czytaniu, gdyż film nie wnosi do naszej wiedzy niczego nowego. Opiera się głównie na stereotypach jakie panują na ten temat w dzisiejszym świecie. Każde zachowanie bohaterów można przewidzieć, również zakończenie, w którym okazuje się, że Ariane... Nie nie będę zdradzać zakończenia, choć wielu z Was pewnie się go domyśla.

Pomimo znakomitej obsady aktorskiej Sophie Marceau, Dany Boon , Anna Duperey, Juliette Arnaud, Antoine’a Dulery’ego, na ten film nie warto śpieszyć się do kina. Owszem jak na komedię przystało jest kilka śmiesznych scen, ale po niecałej godzinie oglądania, marzy się już o napisie "The End".

Film produkcji francuskiej
W rolach głównych: Sophie Marceau, Dany Boon
Reżyseria: Pascale Pouzadoux
Scenariusz: Gregoire Vigneron
Premiera: 2 lipiec 2010


Pięć kroków - jak dodać materiał do serwisu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.