Facebook Google+ Twitter

Kobieta na Medal Ziemi Raciborskiej o wygranej w plebiscycie

Wokalistka - Hania Hołek, została Kobietą na Medal, w konkursie Dziennika Zachodniego i portalu raciborz.naszemiasto.pl.

 / Fot. Fot: Paweł Biegun / Szkoła Wizażu i Stylizacji "Artystyczna Alternatywa""Dziękuję wszystkim za głosy! To dla mnie ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy. W plebiscycie brało udział wiele wspaniałych kobiet - również ze świata polityki, ale o polityce się nie wypowiadam, ponieważ hołduję opinii Winstona Churchilla: "polityka to grzebanie w nocniku".

 / Fot. Fot: Paweł Biegun / Szkoła Wizażu i Stylizacji "Artystyczna Alternatywa"Hania pochodzi ze Szczerbic. Uczęszczała do II LO w Raciborzu. Rodzice odkryli jej talent wokalny. Naukę śpiewu rozpoczęła u Katarzyny Brachaczek z rodzinnych Szczerbic, późnej zespole wokalnym "Miraż" również w Raciborzu. Obecnie jest na ostatnim roku w Studiu Wokalistyki Estradowej w Katowicach. W Raciborzu w MDK-u prowadzi warsztaty wokalne dla młodzieży. Na co dzień mieszka w Warszawie ze swoim partnerem życiowym - Arkiem Koperą, a także producentem jej debiutanckiej płyty, której wydanie jest planowane pod koniec roku. Obecnie przygotowuje się do koncertów.

 / Fot. Fot: Paweł Biegun / Szkoła Wizażu i Stylizacji "Artystyczna Alternatywa"Czy zdaniem Hani Śląsk to dobre miejsce do realizacji wielkich przedsięwzięć?
"Każde miejsce wydaje mi się dobre do realizacji swoich marzeń, chyba, że zależy nam na rozgłosie, pieniądzach czy karierze.
Bo jeśli tak to zmienia to postać rzeczy. Dlatego podjęłam decyzję o przeprowadzce do Warszawy. Tak już ten kraj jest zbudowany, że to w stolicy jest centrum życia kulturalnego, politycznego czy gospodarczego. To tu są centralne redakcje ogólnopolskie, centralne serwery, centralne newsroomy, a nawet dworce centralne".

 / Fot. Fot: Paweł Biegun / Szkoła Wizażu i Stylizacji "Artystyczna Alternatywa"Jakich inicjatywa potrzebuje Śląsk?
"Obserwowanie mojej "małej ojczyzny" z odległości blisko 400 km, uświadamia mi, że potrzebna jest zmiana wizerunku tego miejsca w oczach pozostałych rodaków. Przemysłowy wizerunek Śląska, górnicze rodowody mieszkających tu ludzi, język, którego nikt nie rozumie to tak naprawdę utrwalone stereotypy, które niewiele wspólnego mają z rzeczywistością. Tak nas postrzegają. Promocja zmiany wyobrażeń na temat tego regionu, wydają mi się jednym z celów w realizacji moich marzeń wokalnych. Bo przecież wszystko inne jest tutaj: wspaniali ludzie, talenty wszelkiego rodzaju, piękne miejsca, urzekająca przyroda".

Posłuchaj singla Hani Hołek "Ta noc"


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.