Facebook Google+ Twitter

Kobieta po obu stronach pędzla

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-17 17:30

W piątek 20 kwietnia w Galerii DNA we Wrocławiu przy ul. Grodzkiej 5 odbędzie się wernisaż wystawy młodej, wielokrotnie nagradzanej malarki, Anny Taut. Motywem przewodnim jej twórczości i prezentowanych obrazów jest kobieta.

Artystka maluje pędzlem, farbą, a przede wszystkim światłem, niczym Caravaggio.

Anna Taut urodziła się w Warszawie, obecnie mieszka i tworzy w Gdańsku, gdzie w 2009 roku ukończyła Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych. Jej zainteresowania koncentrują się wokół człowieka i sposobów ukazywania jego indywidualności. Tworzy w zakresie malarstwa, wielkoformatowego rysunku, ale fascynuje ją także szkło artystyczne i street art. Lubi wyrażać siebie poprzez ruch i taniec, chętnie występuje w spektaklach teatralnych i uczestniczy w warsztatach tanecznych. Jej prace były wystawiane zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Ważnym osiągnięciem artystycznym malarki było zdobycie II nagrody w konkursie malarskim "Materia medicinalis, materia artificialis" w 2011 roku.

Dwie prace Anny Taut były częścią poprzedniej wystawy, którą Galeria DNA zorganizowała z okazji Dnia Kobiet. Obraz artystki pt. „Wrzesień siedemnasty” został sprzedany już w dniu wernisażu. Ten fakt oraz wyrazy uznania odwiedzających wobec twórczości artystki wpłynęły na to, że teraz w DNA będzie można oglądać jej pełną autorską wystawę.

Co takiego czyni twórczość Anny Taut wyjątkową? - Z całą pewnością mamy do czynienia z subtelnym egzaltowaniem kobiecością zarówno w kolorze, jak i w formie – mówi Karolina Gonera, Manager Galerii DNA. – Dodatkowym elementem, który zaciekawia i intryguje widza są tytuły obrazów, zazwyczaj przybierające postać dat - dodaje. Czy są to daty dla malarki szczególne, czy też nazwy nadawane są przypadkowo? Te i inne pytania będzie można zadać artystce osobiście już w najbliższy piątek.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w wernisażu zapraszamy do Galerii DNA przy ul. Grodzkiej 5, 20 kwietnia o godzinie 19. Swoją chęć przybycia prosimy zgłosić drogą mailową: biuro@dnagallery.pl.

Znajdź nas na Google+
(Paulina Olinowicz)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.