Facebook Google+ Twitter

Kobieta przejmie władzę w SLD? "Nie wykluczam"

Rada Krajowa SLD zdecydowała. Nowe władze partii zostaną wybrane na konwencji 10 grudnia. Decyzję podjął również sam Grzegorz Napieralski, który zapowiedział, że złoży rezygnację z funkcji przewodniczącego. Kto zostanie następnym szefem Sojuszu?

Sonda

Czy Joanna Senyszyn byłaby w stanie przywrócić dawny blask lewicy?

Okazuje się, że spore szansę na objęcie tej funkcji ma europosłanka SLD, była wiceprzewodnicząca tej partii, Joanna Senyszyn. Dlaczego spore? Jak sama twierdzi, dostaje "dużo e-maili i rad", żeby kandydować. Czy podjęła już decyzję odnośnie swojego startu w wyborach? "Nie wykluczam takiej możliwości" - przyznała w rozmowie w "Faktach po faktach" posłanka.

Joanna Senyszyn podczas spotkania w Busku-Zdroju w 2009 roku / Fot. Jarosław Kruk/Creative Commons 3.0Gdyby Senyszyn wygrała w grudniowych wyborach podczas konwencji krajowej SLD, byłaby pierwszą kobietą w historii Sojuszu, która przejęłaby szefostwo w tej partii. "Jako kobieta byłabym taką dobrą matką, bo partia do tej pory matki nie miała" - mówiła Senyszyn. Dotąd funkcję przewodniczącego SLD pełnili wyłącznie mężczyźni. Co sama zainteresowana myśli o roli szefa partii? Senyszyn zdecydowanie sprzeciwia się tezie, jakoby funkcja przewodniczącego Sojuszu była tylko i wyłącznie "masą upadłościową".

Podkreśliła jednak, że wybrany w grudniu nowy szef partii będzie pełnił tę funkcję "tymczasowo". "To sformułowanie nie jest zachęcające dla kandydatów" - zwróciła uwagę Senyszyn. Dodaje, że de facto może ono oznaczać opinie w stylu: "zobaczymy, co zrobisz, czy się spodobasz".

Czytaj też: Leszek Miller: zazdroszczę Tuskowi, SLD poprze projekty PO

Wybory rzeczywiste odbędą się bowiem na przyszłorocznym kongresie Sojuszu Lewicy Demokratycznej (planowanym na styczeń), nie zaś, jak w grudniu właśnie, na konwencji. Senyszyn jednak wyraźnie nadmieniła, iż nie należy przekreślać roli przewodniczącego w okresie między konwencją a kongresem.
Grudniowa konwencja ma mieć charakter programowy, ale jednym z jej punktów będzie m.in właśnie wybór nowych władz.

Czytaj więcej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

007
 • 007
 • 31.10.2011 17:14

@P.Redaktor E.Szafranowicz Czyli,że mamy tu więcej nie pisać,to co naprawdę myślimy i czujemy o różnych zjawiskach?

Komentarz został ukrytyrozwiń
mike
 • mike
 • 31.10.2011 10:53

buahahah ! ja jestem za tym aby Senyszyn objęła funkcję przewodniczącego partii, powinni jednak się nad tym zastanowić obecni członkowie tej partii bo nie wróżę świetlanej przyszłości SLD po wejściu na piedestał owej kandydatki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, tak! Niech Senyszyn weźmie się za SLD. Przynajmniej pogrzeb tej formacji szybciej stanie się faktem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Żega
 • Żega
 • 30.10.2011 21:54

Nie nadaje się na matkę, choćby bardzo chciała.Ten czas minął.Skoro chce pleść bajki, to niech będzie BABCIĄ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

O...jak tu dużo rzeczowych komentarzy...

Komentarz został ukrytyrozwiń
007
 • 007
 • 30.10.2011 19:22

Czy pani Senyszyn w ogóle wie jak być i umie być czyjąkolwiek matką?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rych
 • Rych
 • 30.10.2011 18:53

PO czy SLD to jedna ptica -- ta sama ideologia, ten sam wschodni pracodawca.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 30.10.2011 17:42

Nareszcie przyszła kryska na tę dziadowską "partię".To jest forum komuchów i widać jak im szczęki opadły.Teraz POczekamy na blamaż PO i to będzie początek wolnej Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest mi zupełnie obojętne, kto będzie kontynuował kierownictwo zstępnym "przewodniej siły narodu".

Radziłbym skorzystać z wiedzy i doświadczeń Tymochowicza. On nawet z Nelly zrobiłby wam taką przewodniczącą, że pani Senyszyn to przy niej pikuś. Warto zaimportować, osobę i wiedzę, bo z własnego grona nic nie da się wyskubać, Co bardziej inteligentni emigrują do innych ugrupowań, no chyba że weźmiecie nowy powiew świeżości w osobach Dyducha, Kalisza, Oleksego i tym podobnych byłych towarzyszy.
A propos pana premiera Oleksego. Był on w końcu szpiegiem czy nie? Wiadomo, że trochę w ciąży nie można być. A nie słyszałem wyroku skazującego za szpiegostwo... Również nie słyszałem, aby były minister, który premiera oskarżył skazany był za pomówienia...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
 • Marta Dutkiewicz
 • 30.10.2011 15:19

I to ma być następny ''poważny'' kandydat na przewodniczącego tej partii? Po prostu nie ma dotychczas żadnego poważnego. Ale to ich problem. Nikt im tego nie rozwiąże.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.