Facebook Google+ Twitter

Kobieta Puszysta na Lady Polonia

Na Lady Polonia można było zobaczyć dwugłową, puszystą, czerwoną hybrydę i dowiedzieć się, jak zrobić środek na krwiopijców...

Od lewej: Dorota Zgutka, Anna Janicka-Galant, Emilia Popielarczyk, Katarzyna Sałata, Katarzyna Ilnicka de Pietyrog / Fot. Małgorzata Bełżycka-PietraszczykWieczór dla Pań, Lady Polonia w kinie Polonia, kino w rękach kobiet - tak brzmiały hasła zapraszające kobiety w pierwszy wieczór rozgrywek mundialowych do spędzenia czasu w swoim gronie. Było to pierwsze, ale zapewne nie ostatnie spotkanie przy filmach i dodatkowych atrakcjach.

Wieczór rozpoczęła animowana etiuda "W pętach gorsetów" Barbary Szewczyk, a zakończył się premierowym pokazem filmu "Wenecja" w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. Puszyste gracje / Fot. Małgorzata Bełżycka-PietraszczykPomiędzy filmami zielarka, Katarzyna Ilnicka de Pietyrog, pokazywała jak samemu w ekspresie do kawy zrobić z olejków i innych ingrediencji specyfik na krwiopijców, czyli komary, a nie jak sugerowały niektóre panie - mężów. W innym zakątku kina można było przyjrzeć się pracy na planie kobiecych sesji fotograficznych Małgorzaty Bełżyckiej-Pietraszczyk i idealnie dopasować biustonosz korzystając z porad bra-fitterki Katarzyny Sałaty. Anna Janicka-Galant tłumaczyła, że horoskop gazetowy ma niewiele wspólnego z astrologią a czuwająca nad wszystkim Dorota Zgutka bacznym okiem lustrowała, czy społeczeństwo nam zbyt mocno nie wychudło.

Była to pierwsza tego typu impreza dla kobiet i spotkała się z dużym zainteresowaniem. Panie mówiły, że potrzebują takich spotkań i atmosfera bycia z samymi kobietami i w kobiecych tematach jest dla nich ciekawą odmianą. Czekają teraz na lżejszy, letni repertuar.

Inicjatorkami przedsięwzięcia były Emilia Popielarczyk - menadżerka Kina Polonia oraz Dorota Zgutka - naczelna Magazynu Kobieta Puszysta i prezeska Stowarzyszenia Sztuka Dobrego Życia.

Babski wieczór: Dorota Zgutka i Katarzyna Ilnicka de Pietyrog / Fot. Małgorzata Bełżycka-PietraszczykDorota Zgutka określająca siebie jako gwiazdę epoki Rubensa, sama będąc kobietą piękną, aczkolwiek wychodzącą poza medialnie lansowane standardy, wielokrotnie zetknęła się z niechęcią i ostracyzmem w stosunku do puszystych. Magazyn internetowy był jej głosem buntu przeciwko upokarzającym dietom, tyranii odchudzania i potwornej pętli braku akceptacji siebie z powodu nadwagi. Zespół Kobiety Puszystej stworzyły kobiety z nadwagą a następnie zaczęły do nich dołączać "puszyste duchem", czyli te popularnie określane jako chudzielce.Dwugłowa, puszysta, czerwona hybryda / Fot. Małgorzata Bełżycka-Pietraszczyk

Okazało się, że tym co je łączy jest temat podejścia do ciała i jego akceptacji. Obie grupy zgodnie współpracując ze sobą pokazują innym kobietom, że piękno zaczyna się w ich wnętrzu a stamtąd promieniuje na zewnątrz i nie ma to nic wspólnego z lansowanymi przez media standardami. Ten portal nie zmusza do odchudzania, nie wywołuje poczucia winy. On stawia na naturalność i piękno emanujące z każdej z nas bez względu na rozmiar. Jest wiele kobiet, które nie dorównują kanonom piękna, ale są tak cudownie ekspresyjne, że w rezultacie są postrzegane jako piękności. One emanują blaskiem wewnętrznym, radością życia i są podziwiane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Co prawda, nie jestem kobietą puszystą (bardzo żałuję), ale na tej wspaniałej imprezie powinnam być. Pozdrowienia - Aniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.