Facebook Google+ Twitter

Kobieta w ciąży bez szans w kolejce

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-08-24 07:41

Kobiety w ciąży i rodzice z małymi dziećmi coraz rzadziej mają szansę na skorzystanie z przywileju omijania kolejek podczas zakupów. Nawet w "kasach pierwszeństwa", istniejących w części sklepów wielkopowierzchniowych, jest to problem

fot. Dziennik Łódzki Między innymi w Tesco funkcjonują tzw. kasy pierwszeństwa. W supermarkecie Elea, przy ul. Kilińskiego i al. Piłsudskiego, decyzja, czy przepuścić matkę z kilkumiesięcznym potomkiem, należy do... już stojących w kolejce. Podobne rozwiązania przyjął Geant w Manufakturze.

– Polacy osiągnęli już taki stopień kultury osobistej, że dostrzegają kobiety ciężarne oraz osoby z małymi dziećmi i nie trzeba wprowadzać specjalnych przepisów – uważa rzecznik prasowy Geanta, Damian Ponczek.

Optymizmu rzecznika nie potwierdza spotkana z wózkiem w Manufakturze Karolina Gleń, która nawet w czasie ciąży rzadko miała okazję spotkać się z przychylnością innych klientów. Obecnie częściej udaje się to mężowi pani Karoliny, kiedy przejmuje malucha. Zwłaszcza, gdy w kolejce przeważają... kobiety.

Wrażliwi na punkcie małych dzieci bywają także ochroniarze z hipermarketu Tesco na terenie Galerii Łódzkiej. Jeden z nich dopilnowuje - zwłaszcza odkąd sam został ojcem... – by funkcjonujące tam "kasy pierwszeństwa" służyły właściwym osobom.

(mach) - Dziennik Łódzki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.