Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13053 miejsce

Kobieta w garderobie może być szczęśliwa

Jeśli jesteś kobietą, stoisz przed szafą pełną ubrań i znów nie masz co na siebie włożyć, to nie trać nadziei. Już wkrótce pojawi się coś, co pomoże ci rozwiązać ten odwieczny problem.

 / Fot. mat.pras.Tym czymś jest książka, która w czerwcu ukaże się nakładem wydawnictwa Znak. Nie byle jaka więc oficyna postanowiła zająć się zagadnieniem, które stanowi nie lada utrapienie dla nie jednej z kobiet. Książka nosi tytuł Slow fashion. Jak kupując mniej, zyskać wyjątkowy styl. Nie będzie to bynajmniej patetyczny manifest coraz bardziej popularnego ruchu slow, ale praktyczny poradnik, krok po kroku opisujący proces tworzenia dobrze działającej garderoby. Poruszone zostaną kwestie takie jak przezwyciężanie nawyku nieprzemyślanych zakupów, co jest właściwie główną przyczyną problemu pod tytułem „co na siebie włożyć”, porządkowanie szafy, odkrywanie własnego stylu, planowanie zakupów, dbanie o ubrania i wiele innych.

Propozycję napisania książki ku swojemu zaskoczeniu otrzymała Joanna Glogaza, autorka poczytnego bloga Style digger, skierowanego do kobiet. Jedna z redaktorek Znaku zapukała do niej w lipcu ub.r. tuż przed 25 urodzinami. Ale niech nie zmyli nas wiek autorki. Bloga prowadzi od ponad 7 lat, a z wykształcenia jest socjologiem i trend forcasterem. Dla jeszcze niewtajemniczonym kimś w rodzaju przepowiadacza czy też prognostyka trendów.

Joanna Glogaza / Fot. Style digger Blog skupia całkiem sporą publiczność. Ma 26 tys. fanów na Facebooku i 4200 obserwatorów w serwisie Instagram. W marcu zaliczył ponad 325 tys. odsłon. Kolejne posty spotykają się z licznymi komentarzami. Jego tematyczną linię wyznacza podtytuł: „Live slow. Stay simple. Explore”. Mamy więc trochę wpisów, w których autorka dzieli się swoimi odkryciami książkowymi, filmowymi, kulinarnymi (slow food), kosmetycznymi itd. Jest co nieco o dalekich podróżach i bliskich wypadach, czyli o odkrywaniu miejsc.

I wreszcie jest część najbardziej spójna, ewoluująca i znamienna, czyli dotycząca slow fashion – o tym jak stawiać na jakość zamiast ilość, co oznacza w praktyce rozsądna i etyczna moda. Nie znaczy to jednak, że książka, która ukaże się na początku czerwca będzie zbiorem skopiowanych i wklejonych z bloga postów. Była pisana od zera, a część zawartej w niej treści – jak zapewnia autorka – odbiega od wersji blogowej. To wynik pogłębionej wiedzy, zebranych doświadczeń, ogółem bardziej dojrzałego podejścia do tematu.

Na polskim rynku niewiele jest pozycji poświęconych rozsądnej i etycznej modzie. Właściwie poza Etyką z modzie Magdaleny Płonki, książką wydaną dwa lata temu, trudno wskazać publikację, która kompleksowo obejmowałaby ten temat. Jest to zresztą w Polsce, można odnieść wrażenie, zagadnienie dość nowe, na które nasza świadomość dopiero się otwiera. Dlatego książka młodej blogerki z pewnością jest pozycją potrzebną. A dzięki praktycznemu podejściu do tematu, z pewnością dla wielu okaże się ciekawa i pomocna w uporaniu z odwiecznym problemem, który da się streścić w krótkim, lecz pełnym rozgoryczenia i bezradności zdaniu: „nie mam co na siebie włożyć”.

http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,6323,Slow-fashion#note
http://styledigger.com/


Tego autora również:

Do twarzy czy z twarzą? Część 1
Do twarzy czy z twarzą? Część 2

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.