Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2547 miejsce

Kobieta została dowódcą ORP Lublin. Jest pierwszą kobietą w polskiej Marynarce Wojennej na takim stanowisku

Kapitan Katarzyna Mazurek jest pierwszą kobietą, która została dowódcą okrętu Marynarki Wojennej. Pani kapitan dowodzić będzie ORP Lublin.

 / Fot. TVN24/x-newsPo raz pierwszy w historii Polski dowódcą okrętu wojennego została kobieta. Kapitan Katarzyna Mazurek stanie za sterem ORP Lublin, którym można transportować żołnierzy, stawiać miny morskie czy ewakuować ludzi.

Droga za ster nie była łatwa. - Jestem bardzo z siebie dumna, mam poczucie ogromnej satysfakcji, że mogłam objąć tak ważne stanowisko w Marynarce Wojennej - powiedziała Katarzyna Mazurek. W 8. Flotylli Obrony Wybrzeża jest od 10 lat i jak sama mówi, koledzy-marynarze przyzwyczaili się do jej obecności.

Prywatnie jest żoną oficera, który pracuje w dowództwie dywizjonu i mamą czteroletniej Gabrysi. - Po służbie jestem przede wszystkim żoną i matką - przyznała pani kapitan.

- Jest liderem i przywódcą, ma ambicje, plany i potrafi kierować zespołem ludzkim. Oprócz tego posiada rzetelną wiedzę i doświadczenie - powiedział komandor Krzysztof Zdonek, dowódca 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

TVN24/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.