Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3954 miejsce

Kobiety będą pracowały przy pozyskiwaniu drewna. Koniec z męskimi zawodami?

Do Forest Consulting Center, kontynuującego działalność Centrum Kształcenia Przedsiębiorców Leśnych, na kurs operatora harwestera zapisały się dwie Panie. Czy to oznacza, że zawody postrzegane do tej pory jako męskie, ulegają płci pięknej?

Który właściciel Zakładu Usług Leśnych nie chciałby mieć na stanowisku operatora harwestera przedstawicielki płci pięknej? Czy kobieta może być dobrym operatorem maszyny lesnej, nie gorszym niż mężczyzna? Okazuje się, że nie ma żadnych formalnych ograniczeń, aby panie szkoliły się na operatora harwestera. O ile wydatek energetyczny drwala pracującego w lesie jest zbyt duży, aby pozwolić z pilarką pracować kobietom, o tyle nie ma żadnych ani formalnych, ani zdrowotnych ograniczeń, aby kobieta pozyskiwała drewno, siedząc w klimatyzowanej kabinie harwestera. Współczesne maszyny leśne służące do pozyskiwania drewna - tzw. harwestery są na tyle wygodne i skomputeryzowane, że nie wymagają już tężyzny fizycznej, ale zdolności manualnych i informatycznych.

Czytaj także: Skąd się wziął podział na zawody typowo kobiece i typowo męskie?

Od 1 sierpnia w Obornikach pod Poznaniem dwie panie będą brały udział w kursie. Jedna z nich skorzysta z dofinansowania (100%) przez Powiatowy Urząd Pracy, a druga sama pokryje swój udział w kursie. Patrycja i Natalia, to imiona, które już w niedługim czasie, będą na ustach wszystkich właścicieli firm leśnych i leśników.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.