Facebook Google+ Twitter

"Kobiety Kontratakują" 8 marca w krakowskiej Grotesce

8 marca w Teatrze Lalki, Maski i Aktora Groteska odbędzie się premiera spektaklu opartego na utworach muzycznych śpiewających kobiet!

Kobiety Kontratakują premiera 8 marca 2012 w Teatrze Lalki, Maski i Aktora GROTESKA / Fot. Sławomir Ostrowski"Kobiety Kontratakują" - to jedna z najbardziej oczekiwanych premier teatralnych Krakowa w pierwszym kwartale tego roku. Już sama data premiery została wybrana z rozmysłem na dzień, w którym przypada Święto Kobiet, gdyż spektakl ma z założenia włączać się w jego obchody. Autor, Adolf Weltschek, podjął się niezwykle trudnego zadania jakim jest przedstawienie roli kobiet w zmieniającej się rzeczywistości otaczającego nas świata. Zadanie jest tym trudniejsze, że całość ma charakter muzyczny, a występujące na scenie artystki nie mają grać śpiewu, lecz mają naprawdę śpiewać. By sztuka ta miała szansę powodzenia przeprowadzony został dwustopniowy casting, podczas którego wybrano 12 spośród 80 kandydatek.

Spektakl składa się z trzech części: "Kobieta zdominowana", "Kobieta zbuntowana", "Kobieta autonomiczna".

Kobiety Kontratakują premiera 8 marca 2012 w Teatrze Lalki, Maski i Aktora GROTESKA / Fot. Sławomir OstrowskiNiewątpliwym atutem spektaklu są utwory wybrane z repertuaru m.in takich gwiazd estrady jak: Ella Fitzgerald, Tina Turner, Janis Joplin, Diana Ross, Marylin Monroe, Whitney Houston, Shakira, Christina Aguilera, Amy Winehouse, Nina Simone, zespołu Queen, zespołu Apocalyptica.

W spektaklu znalazło się miejsce również dla panów, ale jak przystało na 8 marca stanowią jedynie tło dla śpiewających pań.

Zobacz zapowiedź video:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Milosniczka Teatru
  • Milosniczka Teatru
  • 30.03.2012 15:00

"Miałkie", "same truizmy", "choreograficzne dno" - to wyrazenia ktore kazdy zainteresowany przeczyta pod kilkoma artykulami zapowiadajacymi spektakl kobiety kontratakuja. Wydaje mi sie ze jak juz ktos krytykuje to wystarczy ze napisze to w jednym miejscu, a nie siada i rozsiewa jeden i ten sam tekst w wielu roznych miejscach. Skad takie sfrustrowanie i zlosliwosc?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Frania z Krakowa
  • Frania z Krakowa
  • 13.03.2012 13:50

Hmmm dziwia mnie tak ostre komentarze do spektaklu, który był naprawde bardzo ciekawy. idealny prezent na Dzień Kobiet, ani ja ani moj chlopak nie zalujemy ani zlotowki na ten koncert :) bylo jednoczesnie melancholijnie i kolorowo. ogolnie super, polecam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
karek
  • karek
  • 11.03.2012 23:53

KATASTROFA!!! Miałkie to i w zasadzie żadne. Treściowo - same truizmy, a w kwestii formy - wokalna średniawość z problemami intonacyjnymi, aranże marne, choreograficzne dno. Żałuję dwóch rzeczy - swojej tam obecności w ogóle, oraz że brakło mi pary na wyjście w połowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
K.B
  • K.B
  • 11.03.2012 23:18

100% rozczarowania. Ocieka feminizmem i wieje nudą. Monotonnie i mało profesjonalnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
SmokWawelski
  • SmokWawelski
  • 10.03.2012 22:32

STRATA CZASU
DNO! najgorzej wydane przeze mnie 40 zł na "kulturę" od kilku lat, mdłe panienki, mdłe piosenki, żenująca "chora-ogra-fia", denna scenografia. Panienki słabe wokalnie, prawie wszystkie piosenki nie do odróżnienia od siebie, to przedstawienie powinno być wystawiane gratis w jakiejś galerii handlowej jako dodatek do zakupów, nie polecam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.