Facebook Google+ Twitter

Kobiety lubia piłkę nożną

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-09 07:21

Jedna czwarta Europejek śledzi mecze futbolowe razem ze swoim partnerem - donosi dziennik "Polska". Jak wynika z sondażu przeprowadzonego w dwunastu krajach na zlecenie jednego z czołowych producentów telewizorów, większość, bo prawie 60 proc. pań ze Starego Kontynentu przygląda się sportowej rywalizacji, bo po prostu to lubi.

Spory odsetek kobiet robi to jednak dlatego, że chce sprawić przyjemność swojemu mężczyźnie. Są także inne motywacje - na przykład 3 procent pań ogląda futbol, bo lubi patrzeć na atrakcyjnych, wysportowanych zawodników.

Największe zainteresowanie piłką nożną deklarują Włoszki i Hiszpanki - co trzecia z nich dopinguje piłkarzy. Najmniej kibicek znajdziemy natomiast w Skandynawii - W Finlandii, Danii czy Norwegii futbolem interesuje się najwyżej kilkanaście procent kobiet.

A czym zajmują się niezainteresowane meczami panie, kiedy ich partnerzy emocjonują się przed telewizorem? Jak wynika z badań, większość z nich sprząta lub gotuje. Domem zajmuje sie wtedy co dziesiąta Europejka. 2 procent opiekuje się dziećmi a jeden proc. - wpada w zakupowy szał. W tym ostatnim przodują Brytyjki.
Sondaż przeprowadzono na próbie 12 tysięcy kobiet z 12 krajów. Niestety, wśród badanych nie znalazły się Polki. Więcej o wynikach ankiety pisze dziennik "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.