Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30340 miejsce

Kobiety mają lepiej? Oczywiście!

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2007-03-08 08:04

W ekonomii staje się modne porównywanie poziomu życia w różnych krajach już nie według produktu krajowego brutto na głowę, tylko według mniej mierzalnych kryteriów. Tam bowiem, gdzie piękne krajobrazy, żyje się lepiej, nawet jeśli starcza ledwie do pierwszego. Podobnie jest ze światem kobiet i mężczyzn.

Kobiety wychodzą dzisiaj z cienia. Joanna Spyra z Gdańska. /Fot. Dziennik BałtyckiPóki porównujemy same statystyki, wydaje nam się, że kobiety są poszkodowane. Ale jeśli zastanowić się nad całością ich życia, okazuje się, że w wielu sprawach mają przewagę.
Gdy chcę poczytać jakieś męskie czasopismo, a odrzucam „Playboya“ i „Penthausa“, mam do wyboru tylko kilka tytułów, z których każdy powtarza nauki, jak z brzucha zrobić kaloryfer. Kobiety mają parokrotnie większy wybór. To tylko pierwszy z brzegu przykład, pokazujący, jak wiele rzeczy wokół nas istnieje tylko po to, by zaspokajać kobiece potrzeby.
Równouprawnienie oznacza, że wszyscy ludzie są sobie równi - powiada szwedzka minister do spraw równouprawnienia, kraju zrealizowanej statystycznej równości. Taka równość zdążyła już się obrócić przeciwko kobietom, które np. mogą wziąć tylko tyle urlopu wychowawczego, ile mężczyzna, nawet jeśli chcą więcej. Nie dajmy sobie wmówić, że we wszystkim ma być po równo. Chyba że najpierw policzymy, w ilu sprawach panie mają lepiej.

Szwecja - kraj dla kobiet niemal idealny

Dla Pań Szwecja - niespełna dziewięciomilionowy kraj na północy Europy, jest niczym raj. Dlaczego? Co drugi szwedzki europarlamentarzysta to kobieta. W tym kraju także nie ma problemów z bezrobociem wśród przedstawicielek płci pięknej. 70 procent Szwedek pracuje zawodowo.
Szwecja dba o kobiety, dając im możliwość takiego samego rozwoju, jak mężczyznom. Dobrym przykładem może być tu kwestia podziału urlopu rodzicielskiego między obydwoje rodziców. Dzięki temu rozwiązaniu pracodawcy nie patrzą na kobiety, jak na pracowników, którzy są jednostkami podwyższonego ryzyka o niższej wartości. W Skandynawii dzieci rodzą zarówno ojciec, jak i matka. W Polsce panuje natomiast przekonanie, że to właśnie kobieta ma dziecko (czytaj problem). Jeśli już mowa o porodzie, to warto zwrócić też uwagę na kilka "drobiazgów" rodem ze Szwecji. Jeśli kobieta rodzi dziecko na koszt państwa, nie musi martwić się o transport do szpitala. Gdy rozpoczyna się poród, nie czeka ona na karetkę lub pędzącego na złamanie karku z pracy męża, lecz po prostu dzwoni po taksówkę i jedzie do kliniki. Taksówkarz rachunek za ten kurs wystawia skarbowi państwa. W Szwecji nie ma podziemia aborcyjnego, gdyż kobiety mają prawo do takiego zabiegu, a jego wykonanie nie jest powodem społecznego napiętnowania. W tej beczce miodu znajduje się jednak łyżka dziegciu. Szwedka nie ma co liczyć, że zostanie wpuszczona do budynku przez drzwi jako pierwsza. Nie oczekuje także, że gdy tylko wejdzie do autobusu, od razu mężczyzna zwolni dla niej miejsce siedzące. Wreszcie nie dziwi się także, gdy na romantycznej randce płaci za siebie.

Seksualność: kobiety są bezkonkurencyjne...

...A faceci bez szans.

Podobno mężczyźni rządzą światem, ale na pewno to kobiety rządzą mężczyznami. Mało który przedstawiciel brzydkiej płci jest w stanie oprzeć się wdziękom pań. To właśnie kobiety są mistrzyniami w uwodzeniu i to one jak nikt inny są w stanie w ciągu kilku chwil okręcić sobie mężczyznę wokół palca. Panie wiedzą o tym doskonale i wykorzystują to bezlitośnie. Flirt i czasami nawet nieświadome uwodzenie to dla nich chleb powszedni. Potrafią tak "pokierować" mężczyzną, że ten czuje się prawdziwym zdobywcą i twardzielem, któremu żadna dama nie jest w stanie się oprzeć. Tak naprawdę jest on już dawno prowadzony na sznurku. Co ciekawe, według badań amerykańskich psychologów aż 70 procent mężczyzn zakochało się w kobiecie, która jako pierwsza zrobiła krok i obdarzyła ich zainteresowaniem. Mimo że mężczyźni są nieświadomie omotani i podlegli kobietom, to pozostają wciąż niezmiernie ich ciekawi. Seksuolog, profesor Zbigniew Lew-Starowicz nie ma wątpliwości: szczególne zainteresowanie wzbudza wśród mężczyzn kobiecy orgazm, który przez lata urósł do rangi mitu.
Wielu przedstawicieli płci brzydkiej właśnie z tego powodu choć raz w życiu chciałoby przez chwilę być kobietą. - Nie wolno generalizować, jednak prawdą jest, że dla wielu kobiet orgazm to często doznanie wręcz kosmiczne, którego nie potrafią opisać w słowach - mówi Starowicz.

Kobieta ma zdrowie. Od mężczyzny żyje dłużej

Kobieto, puchu marny... - Nic podobnego - zaprzeczają lekarze. Matka natura wyposażyła kobiecy organizm w wiele atrybutów, które do późnego wieku stoją na straży jej zdrowia. Kobiety górą są od samego początku. Mało kto wie, że żeńska komórka rozrodcza jest największą komórką wytwarzaną przez organizm. Zawsze też wyposażona jest w kobiecy chromosom X. To plemnik musi się bardzo starać, by się do niej dostać. Niemowlęta płci żeńskiej szybciej reagują na widok ludzkiej twarzy, głos i dotyk. Kobiety niemal od urodzenia są bardziej empatyczne i emocjonalne.
- Kobieta rozpłacze się, wybuchnie, nakrzyczy, rozbije talerz o podłogę, dzięki czemu łatwiej radzi sobie ze stresem, który jest źródłem wielu chorób cywilizacyjnych - tłumaczy prof. Krzysztof Sworczak, szef Kliniki Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych Akademii Medycznej w Gdańsku.
Dzięki tym zdolnościom oraz hormonom - estrogenom - kobiety - przynajmniej do okresu menopauzy chorują mniej niż mężczyźni. - Do 60-tki nie grozi im z reguły zawał serca, udar mózgu, miażdżyca. Rzadziej zapadają na zapalenia oskrzeli i płuc, alergie czy wrzody żołądka. W ogóle nie chorują np. na hemofilię. Częściej jednak cierpią z powodu migreny.
- Kobiety są też bardziej odporne na ból - twierdzi prof. Sworczak.
Choć z natury są słabsze fizycznie, to często mają żelazną kondycję i są mocniejsze psychicznie. Kierują się intuicją, a to ona podpowiada im, że warto się przebadać, ot tak po prostu, by skontrolować swój stan zdrowia. - Kobiety pacjentki są bardziej zdyscyplinowane, nie opuszczają wizyt, regularnie zażywają leki - mówi profesor. - Dzięki temu szybciej wracają do zdrowia.
Kobiety potrafią też o siebie zadbać. Kochają witaminy, łatwiej namówić je na aerobik czy fitness, uwielbiają oczyszczać organizm i stosować rozmaite diety. Bardziej o siebie dbają, większą wagę przywiązują do tego, co jedzą, ile śpią i jak wypoczywają. Mniej garną się do ekstremalnych sportów, niechętnie ryzykują, dzięki czemu rzadziej ulegają wypadkom.
Dobrze być kobietą również dlatego, że panie od swoich partnerów żyją średnio o dziesięć lat dłużej!


SMS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 08.03.2007 12:40

Mają lepiej, mają gorzej, co to za idiotyczne wyścigi. Sprowadzanie jakości życie do płci ma się tak do rzeczywistości, jak kreacjonistyczne tezy pewnego dendrologa do współczesnej nauki..

Komentarz został ukrytyrozwiń

1) Dziegciu, nie "dziegdziu" i: "Kobieto, puchu marny... mawiał poeta" - nie mawiał, tylko raz to powiedział ustami jednego z bohaterów. .
2) Kierowanie się intuicją, a nie logiką bywa źródłem problemów.
3) Tekst ciekawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

UWIELBIAM być kobietą :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.