Facebook Google+ Twitter

Kobiety mogą więcej. Sukces finalistki konkursu "Jestem szefową"

Kto uważa, że kobiety nie mają wielkich ambicji i niewiele mogą, aby zrealizować swoje marzenia, ten jest w ogromnym błędzie. Przykład Magdy Wójcik, finalistki ogólnopolskiego konkursu "Jestem szefową", tę tezę obala.

Dyrektor ZSP nr 2 w Pionkach Agnieszka Stępień, finalistka konkursu Magda Wójcik i nauczyciel Jacek Malicki. / Fot. Arch. pryw. autoraW środę miałem zaszczyt uczestniczyć w gali "Jestem szefową", która odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W jej trakcie przedstawiono wyniki trzeciej edycji konkursu. Do jego celów należy przełamywanie stereotypów dotyczących kobiety i władzy oraz promowanie pozytywnego wizerunku kobiet - liderek wśród młodzieży. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Biuro Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania. Do udziału w konkursie zostały zaproszone uczennice I i II klas szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zainteresowane wzmacnianiem swoich zdolności przywódczych. Uczestniczki konkursu miały za zadanie wyobrazić sobie siebie w roli przywódczej i opisać, co robią na tym stanowisku, dlaczego zdecydowały się je pełnić, jakie mają cele, jakich zmian chcą dokonać oraz zastanowić się, czy to, że są kobietami, ma wpływ na sprawowanie władzy.

Sejm. Magda w towarzystwie posła PO Adama Szejnfelda, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Agnieszki Kozłowksiej - Rajewicz i nauczyciela Jacka Malickiego. / Fot. Arch. pryw. autoraNa konkurs wpłynęło bardzo dużo, bo aż 360 prac. Do Warszawy przyjechało dwadzieścia laureatek z całej Polski, których prace zostały docenione przez jury. Finalistki przez trzy dni brały udział w warsztatach uczących kreatywności i przedsiębiorczości czy spotkaniach z parlamentarzystami. Zobaczyłem wiele wspaniałych dziewczyn, których marzenia dotyczące kariery zawodowej bardzo mnie zafascynowały. W przyszłości chcą zajmować ważne stanowiska w wielkich korporacjach oraz odpowiadać za losy naszego państwa. Jedną finalistkę, uczennicę szkoły ponadgimnazjalnej z Pionek, której jestem absolwentem, udało mi się nawet poznać. W wielu lokalnych tytułach można było znaleźć artykuły poświęcone osiągnięciu Magdy Wójcik, której marzeniem jest, aby rynek energetyczny w Polsce był samowystarczalny i niezależny. Finalistka chce zostać szefową polskiego elektroenergetyczne przedsiębiorstwa Enea SA. Cel ambitny, ale nie niemożliwy - kibicuję Magdzie w jego osiągnięciu. Uważam, że takie dziewczyny trzeba wspierać i tutaj całym sercem jestem za ich inicjatywami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jacek Malicki
  • Jacek Malicki
  • 14.09.2012 12:21

Brawo Przemek! Artykuł ciekawie przedstawia miejsce kobiet we współczesnej Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.