Facebook Google+ Twitter

Kobiety przeznaczają prawie rok życia na decyzje w co się ubrać!

Z najnowszych badań przeprowadzonych przez Brytyjczyków wynika, że przeciętna kobieta spędza na wybieraniu stroju 278 dni, czyli prawie rok z życia.

http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/5783991/Women-spend-nearly-one-year-deciding-what-to-wear.html / Fot. screenW sondażu przeprowadzonym przez firmę odzieżową Matalan wzięło udział 2.491 kobiet w wieku 16-61 lat.

Kobiety spędzają przed szafą około 16 minut każdego poranka, w ciągu tygodnia oraz około 14 minut w poranki weekendowe. Dylematy dotyczące stroju na piątkowe lub sobotnie wyjście zabierają około 20 minut. Decydując, co wziąć ze sobą na wakacje marnotrawią, aż 52 minuty. Przed uroczystymi kolacjami przygotowanie odpowiedniego stroju zajmuje około 36 minut, tyle samo, co przed przyjęciami. Podczas urlopu przez 10 minut zastanawiają się, co na siebie włożyć, kolejne 10 to czas przeznaczony na przygotowanie stroju na popołudnie. Okazało się też, że większość kobiet przed wyjściem przymierza dwa różnie zestawy ubrań. Co prawda badania zostały przeprowadzone na Brytyjkach, jednak myślę, ze z Polkami jest podobnie.

Rzecznik firmy podsumował wyniki:- To co nosimy wpływa na to jak się czujemy. Ważne, by kobieta w swoim stroju czuła się wyjątkowa. Niezależnie od okazji ubrania tworzą nasz wizerunek i mają fundamentalne znaczenie dla kobiety.

Nie dziwmy się, przecież trzeba wybrać strój na obiad, kolacje, imprezę, siłownię, do pracy, szkoły i wiele innych, to ma prawo zająć czas...

Źródło: telegraph.co.uk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 13.07.2009 22:46

Ja myślę że to wszystko zależy od wielkości garderoby. Mała garderoba - mały (krótki) problem, duża garderoba, duży (długi) problem. A że kobiety zwykle ubrań mają więcej, to i... większą ilością powodów do bólu głowy mogą się pochwalić ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

czuje się wyjątkiem... ;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba nie chciałbyś, aby Twoja dziewczyna wyglądała nieschludnie !!! ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jak to wygląda w przypadku mężczyzn? ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

a robimy to po to żeby pięknie wyglądać :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Owszem Tomku, być może, ale badania są nowe i podane w inny sposób ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oklepany temat...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.