Facebook Google+ Twitter

Kobiety w biznesie - naprawdę istnieją!

Choć wydaje się, że płeć piękna w męskim świecie pieniędzy jest na straconej pozycji, są wśród kobiet takie, którym udało się dotrzeć na sam szczyt. Polecam uwadze wywiad z Mariolą Krawiec, prezesem sieci Sfinks.

Mariola Krawiec, prezes sieci Sfinks / Fot. Irena KowalczykZapytana o to, jak może radzić sobie kobieta w świecie biznesu, Mariola Krawiec odpowiada: - To męski świat i zdarza się, że kobietę w biznesie spotka lekceważące podejście. Najbardziej widoczne jest to u osób pracujących w dużych korporacjach. Nie wiem, z czego to wynika. Mężczyźni chyba boją się rywalizacji.

Jej zdaniem fakt, że to mężczyźni zajmują najważniejsze stanowiska kierownicze, wynika ze spuścizny dawnego podziału ról między płciami. Zaznacza jednak, że różnice między kobietami i mężczyznami są i zawsze będą, co widać również w pracy. - Kobiety na stanowiskach kierowniczych są bardziej wymagające przez swoją dociekliwość - mówi. - Wnikliwi mężczyźni, pochylający się nad szczegółami, rzadko robią karierę w biznesie na wysokim szczeblu. Kobiety są też lepiej zorganizowane, co przekłada się na organizację pracy całego zespołu. Ponadto chyba bardziej dbamy o zespół, co sprawia, że współpracownicy czują się bezpieczniej. Kobiety nie wywołują też niezdrowej rywalizacji.

Czytaj też: "Kobiecy styl zarządzania", czyli jak menedżer flirtuje z polszczyzną

Mariola Krawiec twierdzi także, że dziś kobietom o wiele łatwiej znaleźć sobie miejsce na rynku pracy, częściej same podejmują wybór, że chcą założyć własną działalność gospodarczą. Dodaje, że założenie rodziny utrudnia kobietom ten start, ale nie uniemożliwia.
Aby zapoznać się z całością wywiadu, w którym prezes sieci restauracji Sfinks dzieli się swoimi doświadczeniami, zapraszam na stronę mobilnekobiety.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.