Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1311 miejsce

Kobiety w fotografii portretowej - wywiad z Rafałem Pasikiewiczem

Rozmowa z Rafałem Pasikiewiczem na temat jego największej pasji jaką jest fotografia.

Na zdjęciu Rafał Pasikiewicz / Fot. Fot. z Archiwum Rafała PasikiewiczaRafał Pasikiewicz, to młody 33-letni mężczyzna pochodzący ze Stalowej Woli. Posiada wyksztalcenie średnie. Rafał od 7 lat zajmuje się fotografią. Głównymi jego kategoriami fotograficznymi są portretowe zdjęcia kobiet i fotografia rodzinna. Wśród innych jego zainteresowań znajdują się: samochody, tuning, car audio, motoryzacja, komputery. Lubi zwierzęta i dlatego wśród jego zdjęć można także znależć kategorie takie jak: fotografia konna, fotografia psow. Największą jednak jego pasją fotograficzną jest fotografia portretowa. Do swoich zdjęć podchodzi profesionalnie i nie robi niczego na skróty.Zgodził się na wywiad dla naszego portalu ...Dariusz Trybuła: Panie Rafale, fotografią zajmuje się Pan hobbystycznie. Nie myślał Pan, aby zająć się nią zawodowo? Od jak dawna zajmuje się Pan fotografią?


Rafał Pasikiewicz: Myślałem o tym kilkakrotnie, i cały czas zmierzam w tym kierunku. Liczę, że to się w końcu spełni. Fotografia zajmuje się od około 7 lat.


Ktoś z rodziny zajmował się wcześniej fotografią?

Z tego co pamiętam, to w naszej rodzinie fotografią zajmował się mój wujek


Z jakiego sprzętu fotograficznego Pan korzysta?

Obecnie fotografuję pełno klatkowym aparatem marki Canon Eos 5dmk2 i nieustannie towarzyszy mu Moje "Magiczne szklo" Canon 135mm 2.0L. Czasami również próbowałem swoich sil w fotografii analogowej.


Co Pan uważa na temat zdjęć robionych dobrej marki smartfonem lub tabletem?

Zależy do czego maja być te zdjęcia. Jeśli służą do domowych upamiętnień to jak najbardziej. Ale fotografując juz na przykład sesje portretowa raczej nie wyobrażam sobie tego. Wychodzę z założenia ze jak coś robię i kocham to robiąc to nie istnieją dla mnie pół środki.


W pańskich zdjęciach nie brakuje portretowych fotek kobiet. Opowie Pan o tym rodzaju fotografii?

Odkąd pamiętam rodzaj zdjęć jakim jest portret od dawna mnie "kręcił" gdyż poprzez ten rodzaj fotografii mogę wyrazić siebie jak i emocje na zdjęciach co jest niezwykle ważne dla mnie. Kobiety które fotografuje staram się uchwycić w sposób naturalny - emocjonalny-jak i również niezwykle delikatny, gdyż gardzę wulgaryzmami które są zasypywane przez Internet. Również podczas post procesu nie robie kogoś kim nie jest tak naprawdę.


Skąd bierze Pan swoje "modelki" do zdjęć?

Zazwyczaj przeglądam portal Maxmodels jak i również facebook z fanpage'ami fotomodelek.


Jak układa się współpraca z nimi? Gdzie i w jakich sytuacjach fotografuje Pan kobiety?

Każda kobieta jest inna. Każda wymaga indywidualnego podejścia. Ale za każdym razem nowa modelka to nowe wyzwanie. Fotografuje zazwyczaj w plenerze - tam otwiera sie mój swiat który jestem w stanie dostrzec tylko przez obiektyw. Często są to również ciasne uliczki. Uwielbiam takze robić sesje w deszczu.


Czy kobiety chętnie dają się fotografować?

Hmm … Tu akurat sprawa wygląda tak. Jeśli modelka decyduje się już na sesje musi dać z siebie 110% wiec raczej o chęciach nie ma co tu mówić.


Jakie trudności pojawiają się przy fotografowaniu kobiet?

Fotografując kobiety zawsze staram się je pokazać jak najbardziej korzystnie. Nie zawsze każda kobieta wyjdzie doskonale od przodu czy to z lewego profila. Potrzeba kilku ujęć żeby oswoić się z tematem. Czasami zdarzaj się takie rzeczy jak złe ułożenie nóg rak ogólnie całego ciała. Ale zawsze po zrobieniu zdjęcia gdy jest cos zle od razu koryguje. Kilka lat w tym temacie dało mi kilka rad co by unikać pewnych błędów.


Wśród pańskich zdjęć można dostrzec także fotki dzieci i rodzinne. Czy Pana rodzina też lubi być fotografowana?

Tak zgadza się, uwielbiam fotografować swojego syna który jest dla mnie wszystkim, nie pomijając również żony która kocha bardzo konie. Razem łączymy to wszystko i wychodzą często piękne zdjęcia. Musze dodać również ze moim następnym modelem którego uwielbiam focić to moj pies rasy Akita Inu "Tadashi". Rodzinne zdjęcia także jak najbardziej są ze mną nieustannie.


Swoją stronę fanpage na facebook'u RafikArts priwadzisz sam, czy ktoś w Twoim imieniu? Pomaga ona w promocji fotografii?

Swoją stronę na fb prowadzę sam. Pomaga ona jak najbardziej w promowaniu siebie i myślę ze wielu osobom również.


Współpracuje Pan z innymi fotografami?

Tak współpracuje z dwoma fotografami z którymi utrzymuje stały kontakt. Jednym z nich jest Daniel Chrząszcz - danielchrząszcz.pl na facebook który nauczył mnie bardzo dużo i dużo mu zawdzięczam. Drugi fotograf to Tomasz Pędziwiatr - photowind na fb -również fotograf który czuje ten klimat zdjęć co ja.


Wysyła Pan swoje zdjęcia na konkursy fotograficzne?


Tak wysyłam na konkursy. W jednym z konkursów mogę się pochwalić ze zdjęcie zajęło 1 miejsce w kategorii portret.


Pana zdjęcia były gdzieś jeszcze publikowane?

Mogę powiedzieć tylko to ze 3 zdjęcia zdobyły publikacje w Vogue z czego niezmiernie się cieszę.


Czym oprócz fotografii zajmuje się Pan jeszcze?

Fotografia pochłania wystarczająco dużo czasu. Także nie mam czasu powiem szczerze na inne rzeczy.


Posiada Pan fotograficzne i inne marzenia?

Moim największym marzeniem to zdrowa rodzina. A reszta mniejszych marzeń sama przyjdzie ...
Życzę dużo zdrowia
Dziękuję za rozmowę


Dariusz Trybuła


Zapraszam na stronę Fan Page facebookowe o fotografii Rafała Pasikiewicza o nazwie: RafikArts:

https://www.facebook.com/RafikArts-402187559882896/


Oto kilka zdjęć autorstwa Rafała Pasikiewicza: / Fot. Fot. Rafał Pasikiewicz  / Fot. Fot. Rafał Pasikiewicz / Fot. Fot. Rafał Pasikiewicz  / Fot. Fot. Rafał Pasikiewicz


 / Fot. Fot. Rafał Pasikiewicz  / Fot. Fot. Rafał Pasikiewicz / Fot. Fot. Rafał Pasikiewicz


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.