Facebook Google+ Twitter

"Kobiety we wnętrzu". Wystawa w galerii Schody

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-27 15:59

"Kobiety we wnętrzu" to wulkan emocji, wyrażający się w kolorze, żywotnej formie, ekspresji kontrastów i bardzo bogatej fakturze nakładania farb. Obrazy emanują energią i emocjami.

Aldona Zając - wystawa malarstwa, pt. Kobiety we wnętrzu
21.12.2011 - 04.01.2012

W warszawskiej Galerii Schody możemy spodziewać się wystawy wyjątkowej. Zbiór zaprezentowanych prac to efekt spostrzeżeń, wynikających z wielu przemyśleń artystki z ostatnich lat. Aldona Zając, autorka wystawy, jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Grafiki Warsztatowej u Prof. Jerzego Grabarczyka. Obecnie tworzy w Łowiczu. Jej obecne prace to studium postaci kobiety.

"Kobiety we wnętrzu" to wulkan emocji, wyrażający się w kolorze, żywotnej formie, ekspresji kontrastów i bardzo bogatej fakturze nakładania farb. Obrazy emanują energią i emocjami. Prace nasycone są skrajnością nastrojów - zazdrość i miłość, szczerość, odwaga łączy się z zadumą i intymnością - wywołując niezwykłe emocje u odbiorcy. Są to prace pełne ekspresji, zakorzenione w tańcu i muzyce, czasem pojawiają się w nich śmiałe akcenty barwne oraz silne, zdecydowane kontury kształtu, ale nie niszczy to harmonii, lecz podkreśla to, co istotne i pobudza wyobraźnię. Króluje tu tajemnica, wdzięk i czysta kobiecość, która nie pozwala na bezkrytyczne przejście obok. Tak malowanych obrazów, tak kładzionej farby i takiej emocji nie można przeoczyć.

Wstęp bezpłatny


http://www.youtube.com/watch?v=U1XtpvuLFOc

Galeria Schody
ul. Nowy Świat 39
00-029 Warszawa
tel./faks 22 828 89 43
www.facebook.com/galeria.schody
http://www.galeriaschody.pl


(Krzysztof Grzelak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.