Facebook Google+ Twitter

Kobiety wkraczają w politykę. Bez polityków…

Współautorzy: Barbara Podgórska

20 marca, o godz 13. w katowickim Rondzie Sztuki rozpoczyna działalność pierwszy na Śląsku, Klub Kobiet w Polityce.

 / Fot. SAKTo inicjatywa sosnowieckiego Stowarzyszenia Aktywne Kobiety, które od sierpnia realizuje projekt „Wybory Kobiet – zwiększenie udziału kobiet w procesach podejmowania decyzji”.

Jeszcze latem 2010, na długo przed wyborami samorządowymi, panie z SAK, nawoływały: - „Czas na to, by dzięki skutecznym kampaniom wyborczym, kompetencjom i wsparciu społecznemu liderki mogły zająć kluczowe miejsca na scenie politycznej. Liczba kobiet w polityce jest wciąż niewystarczająca, by zmienić dyskurs, perspektywę i priorytety polityczne”.

Teraz nastał, czas aby wezwania przemienić w czyny. - Celem klubu jest integrowanie środowiska kobiet – polityczek oraz angażowanie kobiet do działalności, zachęcanie do współpracy i inicjowania wspólnych przedsięwzięć, edukacja liderek oraz wymiana doświadczeń - oświadcza Monika Sobańska, wiceprezeska Stowarzyszenia Aktywne Kobiety. - Mamy ambicje, aby nasza współpraca w ramach klubu rozwijała się w stronę stworzenia mocnej i zgranej grupy interesów kobiet.

Inaugurację uświetnią wystąpienia znanych polityczek i naukowczyń, m.in. prof. Małgorzaty Fuszary i prof. Genowefy Grabowskiej. Wystąpi także utalentowana wokalistka Gabi – liderka zespołu Natural Mystic.

Do udziału w spotkaniu Aktywne Kobiety zapraszają wszystkie zwolenniczki i zwolenników kobiecego politykowania i głosu w przestrzeni publicznej; osoby, które chcą podejmować ważne decyzje w swojej gminie, województwie, a także na szczeblu krajowym.
Zapraszamy działaczki społeczne i ! polityczne, kandydatki na polityczki, radne i posłanki. A także studentki.

- Jesteśmy przekonane, że networking, czyli współpraca w sieci wzmocni rolę kobiet w procesach podejmowania decyzji w naszym województwie i zapewni wsparcie w prowadzeniu często trudnej działalności – dodaje Halina Sobańska, prezeska organizacji. Razem możemy więcej!

Materiały Stowarzyszenia

Aby wziąć udział w niedzielnej inauguracji należy potwierdzić
uczestnictwo drogą mailową: agnieszka.pawlowska.sak@gmail.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jestem wielkim orędownikiem Partii Kobiet. Uważam, że każdy chłop powinien na nią głosować. Pokładam wielkie nadzieje, że tak się stanie w nadchodzących wyborach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sam bym się zapisał, jesli panie z AK by mnie przyjęly, a Basia pozwolila. Adam

Komentarz został ukrytyrozwiń

To po prostu super -aktywne kobiety, a zwłaszcza Monika Sobańska.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.