Facebook Google+ Twitter

Kobiety z Łodzi robią biznes

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-11-17 16:20

W Łodzi kobiety częściej niż w innych miastach zakładają własne firmy. Jak wyliczył jeden z banków, zaciągają też na prowadzenie działalności trzykrotnie wyższe kredyty niż np. gdańszczanki!

fot. Express Ilustrowany/Jarosław Fuks uważa, że łodzianki to najbardziej przedsiębiorcze kobiety w Polsce.– Łodzianki chętnie podejmują ryzyko. Często jest to biznes tworzony według credo znanego z "Ziemi obiecanej": ja nie mam nic, ty nie masz nic, no to zakładamy fabrykę – twierdzi Jarosław Fuks, naczelnik Wydziału Analiz Rynku i Segmentacji w Multibanku.

Panie nie prowadzą wyłącznie zakładów kosmetycznych czy fryzjerskich. Zajmują się też handlem detalicznym i hurtowym, produkcją spożywczą. Stawiają również na dział zwany nowe technologie, w którym mieszczą się zarówno kafejki internetowe, jak i produkcja oprogramowania komputerowego czy handel w sieci.

Łodzianki najczęściej biorą kredyty, żeby wyposażyć swoje firmy w samochody. Na ten cel przeznaczają ponad 45 proc. pożyczonych pieniędzy. Drugą kategorią są kredyty inwestycyjne, które stanowią ponad 30 proc. Kwoty, na jakie się zadłużają, często przekraczają milion złotych. To także wyróżnia łodzianki na tle innych Polek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.