Facebook Google+ Twitter

Kobylanka ponownie wśród laureatów Rankingu Samorządów

Gmina Kobylanka w Zachodniopomorskiem ponownie znalazła się wśród laureatów Rankingu Samorządów. Ranking organizuje dziennik Rzeczpospolita.

Logo gazety Rzeczpospolita / Fot. RzeczpospolitaGmina Kobylanka zajęła drugie miejsce w kategorii gmin wiejskich, zwyciężyła gmina Zabierzów z województwa małopolskiego. W kategorii gmin wiejsko-miejskich zwycięzcą okazał się Poznań, drugie miejsce przypadło miastu Sopot, a trzecie Wrocławowi.

Gmina Kobylanka słynie przede wszystkim z malowniczego jeziora Miedwie, które jest miejscem rekreacji nie tylko dla mieszkańców gminy, ale również mieszkańców Stargardu Szczecińskiego oraz Szczecina. Odbywa się tu wiele imprez kulturalnych i rozrywkowych, m.in. Miss Miedwia oraz konkurs najlepszych pilarzy Stihl. Cały czas jednak Gminny Ośrodek Kultury dba o to, by mieszkańcy Kobylanki nie nudzili się w domach. Miejscowości Zieleniewo i Morzyczyn są zagłębiem województwa zachodniopomorskiego w sprzedaży samochodów używanych. Jest tam ponad 15 komisów samochodowych, często leżących jeden obok drugiego.

Logo gminy Kobylanka / Fot. gmina KobylankaPodczas wyborów kierowano się przede wszystkim analizą wykorzystania środków unijnych. Zwracano również uwagę na innowacyjność samorządów, zastosowanie nowoczesnych technologii i rozwiązań poprawiających jakość życia mieszkańców. W gminie Kobylanka do inwestycji takich zalicza się m.in. poprawę jakości dróg w gminie, dbanie o bezpieczeństwo nad jeziorem Miedwie za pomocą nowoczesnego sprzętu, zwiększenie liczby mieszkań komunalnych oraz prace nad budową wodociągu do Szczecina i oczyszczalni ścieków połączonej ze Stargardem Szczecińskim.

W ubiegłym roku gmina Kobylanka zajęła 1, miejsce w Rankingu Samorządów Reczpospolitej, a jej wójt został nominowany do nagrody Wójta Roku 2009. Gmina posiada certyfikat "Gmina Fair Play."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.