Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17661 miejsce

Kochać jeszcze inaczej

Nie są potępiani, ale budzą emocje, bo są inni. Ich odmienność polega na tym, że seks jest im obojętny.

Jedni pożądają kobiet, jedni mężczyzn, a jeszcze inni i tych i tych. Ale oni deklarują się jako ludzie, którym pożądanie jest obce. Są aseksualni, a samych siebie nazywają Asami.

To dzięki internetowi mogli w końcu wyjść z ukrycia, a przede wszystkim stworzyć globalne społeczności i wspólnoty, które pozwalają im poczuć jedność i uciec przed często spotykaną w tym przypadku samotnością. I najczęściej poszukują swoich drugich połówek właśnie wśród osób aseksualnych, ale może już niedługo także u osób o tej samej orientacji. Bo w środowiskach naukowych już od dawna istniej spór o to, czy aseksualizm może być czwartą orientacją. Podobnie jak w przypadku homoseksualizmu, tak i tu powstaje pytanie czy aseksualizm może być efektem pewnych wydarzeń życiowych czy jest on raczej cechą nabytą. Sami aseksualiści deklarują, iż tacy ''się urodzili'' i nie mają w tej sprawie żadnych wątpliwości. Nabyta może być jedynie oziębłość i awersja seksualna, a nie aseksualizm.

Aseksualizm doczekał się także podziałów na poszczególne typy. Mamy więc typ A, który
odczuwa podniecenie, ale nie uważa za atrakcyjne innych osób płci męskiej ani żeńskiej, typ B uważa ludzi za atrakcyjnych, jednak nie odczuwa do nich pociągu fizycznego,typ C zarówno odczuwa podniecenie, jak i uważa ludzi za atrakcyjnych, lecz nigdy nie łączy w związku emocji z fizycznością oraz typ D nie odczuwa podniecenia ani pociągu seksualnego. Asy jak i naukowcy twierdzą też, że nikt nie tkwi w tej samej kategorii przez kilka tam, z czasem bywa, iż ulega to zmianie.

I choć Asy według najnowszych badań stanowią już prawie 2 procent społeczeństwa, dla innych nadal są ''dziwakami''. Bo jak niby w świecie, gdzie seks jest tematem, przed którym uciec się nie da, tak po prostu go zlekceważyć i nie chcieć go?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Wiele lat obserwowałem to zjawisko w świecie zwierząt. Wiem tylko jedno, nauka powinna w tym zakresie prowadzić badania. Wydaje się mi, że sztuczna cywilizacja prowadzi do takich odmienności. Pewne przyczyny już zostały stwierdzone, ale nikt nie chce tego brać na siebie i zostaje "Tabu".

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.07.2009 11:17

Taka aktualna kultura Agnieszko, wszystko musi się kręcić wokół seksu, a jeśli tak nie jest to automatycznie stajesz się dziwolągiem..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie, którzy deklarują się Asami są świadomi tego kim są i dlaczego. Nie twierdzę, oczywiście, że wszyscy, ale ci których ja znam tacy są. A raakcje ludzi na aseksualność bywają niekiedy śmieszne...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.07.2009 00:18

Niekoniecznie Adamie, choć często może z tego wynikać. Są rożni ludzie mają różne potrzeby, albo ich brak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest dla mnie jednak żart albo okazanie strachu przed byciem z drugą osobą (pełnym byciem) a nie jakiś aseksualizm. Swoją drogą podawanie się za asa to może być kokietowanie, że niby ach och jestem inna a potem zjawia się książę na białym koniu i nagle ach och a jednak jestem seksualna :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.07.2009 23:56

A to mało takich związków jest? Wystarczy poczytać fora? Albo to jemu się już nie chcę, albo żona nigdy zainteresowana nie była. Niekoniecznie to muszą być asy, ale chyba sytuacja podobna...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.07.2009 22:06

Teraz, dzięki internetowi Asy mogą się jednak prędzej poznać. Gwiazdki za tekst.
Kasiu, uśmiałam się jak pszczoła, jesteś niemożliwa :) Znałam kiedyś taką kobietkę, która lubiła wyzwania, jak to określiłaś i na oczach, można powiedzieć, całej gminy zbałamuciła 2 księży. O żadnych Asach nic nie wiadomo w okolicy, bo to by dopiero było ciekawe!
A serio mówiąc, to nie wiem, jak miałby wyglądać związek osoby seksualnej z aseksualną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.