Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29489 miejsce

"Kochaj i tańcz" widziane okiem zawodowych tancerzy

Krystiana Radziejowskiego i Pawła Muchewicza, mimo iż trenują w różnych klubach tanecznych, połączyła miłość do tańca i występ w filmie "Kochaj i Tańcz". Postanowili oni uchylić nam rąbka tajemnicy o swojej pracy na planie filmu.

Paweł Muchewicz pierwsze kroki taneczne postawił w wieku siedmiu lat. Decyzję, że będzie tańczył podjął na jednym z apeli w szkole swojego brata. - Po obejrzeniu na nim pokazu tanecznego powiedziałem mamie, że jak pójdę do pierwszej klasy to zapiszę się na tańce i tak też się stało. Obecnie Paweł studiuje w Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, na wydziale Turystyki i Rekreacji. Po zajęciach na uczelni wraz ze swoją partnerką Karoliną Urban znajdują czas nie tylko na własne treningi, ale również na to aby przekazać swoje umiejętności taneczne dzieciom i młodzieży.

Na planie filmu Paweł i Karolina spędzili dwa dni. - Dostaliśmy telefon od naszej trenerki Dagmary Korcz, że choreograf filmu jest w Gdyni i chce nas zobaczyć. Zatańczyliśmy przed nim i kilka dni później otrzymaliśmy kolejny telefon, że chciałby abyśmy zatańczyli w scenie finałowej - wspomina Paweł.

Pracę na planie zaczynali o godzinie siódmej spotkaniem z wizażystami, fryzjerami i choreografem. Dzień zdjęciowy trwał dziesięć godzin. Nie pracowali jednak bez przerwy. Do nagrania poproszono ich dopiero o godzinie czternastej. Wolne godziny poświęcali na przygotowania, treningi i przyglądanie się pracy aktorów. - Wszyscy razem przyjeżdżali na plan i razem go opuszczali. Reżyser zawsze mógł zażądać ponownego nagrania danej sceny - tłumaczy tancerz. - Była to trochę męcząca aczkolwiek miła praca - dodaje.

Głównych aktorów filmu, Mateusza Damięckiego i Izabellę Miko, Paweł poznał już pierwszego dnia podczas prób tanecznych. - Mateusz jest pozytywnie nastawiony do innych ludzi. Sam się przywitał i przedstawił. Jest bardzo dobrym aktorem i do każdej sceny był bardzo dobrze przygotowany - opowiada.

Krystian Radziejowski na planie filmu "Kochaj i Tańcz" / Fot. Sylwia MaczekKrystian Radziejowski swoją przygodę z tańcem również rozpoczął w wieku siedmiu lat, w małym Domu Kultury pod Lublinem. Ze swoją partnerką Sylwią Maczek trenują już kilkanaście lat. Mimo iż mieszkają i trenują w Gdańsku, na turniejach i pokazach reprezentują Wrocław.

Na casting do filmu "Kochaj i Tańcz" Krystiana i jego partnerkę zaprosiła ich znajoma, asystentka choreografa filmu. - Środowisko taneczne jest dość małe a tym bardziej w Trójmieście. Nasza znajoma została asystentką choreografa w filmie i zaprosiła nas na casting. Casting poszedł nieźle i tak znaleźliśmy sie w filmie - mówi tancerz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.