Facebook Google+ Twitter

Kochaj psa swego jak siebie samego… i idź z nim do szkoły

Szkoły dla psów zajmują się ich szkoleniem i wychowaniem, uczą właściwych relacji z opiekunami. Opiekunów zaś zapoznają z podstawami kynologii, z potrzebami psów i ich psychiką, a także ze sposobami ich pielęgnacji i karmieniem.

Pies jest najwierniejszym przyjacielem człowieka. Na zdjęciu nasz rodzinny 5-miesięczny labradoodle. / Fot. Fot. Halina Krüsch Czopowik Każdy pies, podobnie jak człowiek, ma inny charakter, inne potrzeby. Do każdego psa należy podchodzić indywidualnie. W szkołach dla psów, dzięki zróżnicowanym zajęciom, uczymy się „psiego języka”, a on uczy się naszego. Umożliwia to nawiązanie z nim lepszej komunikacji, zacieśnia więzi.

W szkołach dla psów, w ich szkoleniu, najważniejsze jest, by poznać się nawzajem, zrozumieć i porozumieć. Przy szkoleniu korzysta się jedynie z metod pozytywnych, opierających się na współpracy psa i człowieka. Pies chętnie wykonuje polecenia, kiedy zostaje za nie wynagradzany.

Psy uwielbiają dostawać smakołyki / Fot. Fot. Halina Krüsch Czopowik Zapamiętuje je i chętniej wykonuje je po raz kolejny. Jego negatywne zaś zachowania powoli w nim zanikają, gdyż za nie nie zostaje wynagradzany ani miłym słowem, ani smakołykiem. Każda nagroda uczy psa myślenia i w rezultacie jego pozytywne zachowania stają się trwałe, nie zanikają.

Pies może być najlepszym i najwierniejszym przyjacielem człowieka, pod warunkiem jednak, że jego przywiązanie jest odwzajemnione. Pies potrzebuje miłości i uwagi człowieka. Odwzajemnia się tym samym. / Fot. Fot. Halina Krüsch Czopowik

Psy, tak samo jak ludzie, chcą być kochane. Kupując psa, musimy w pełni zdawać sobie sprawę, że jest żywym stworzeniem, nie zabawką. Nie możemy ulegać chwilowym kaprysom i gdy piesek podrośnie, czy się już nam znudzi, traktować go jak niepotrzebny przedmiot. Psy mają serce i cierpią. Podobnie jak człowiek odczuwają ból i smutek. Psy mają serce i cierpią. Podobnie jak człowiek odczuwają ból i smutek. / Fot. Fot. Halina Krüsch Czopowik

Gdy słyszę, że w Polsce, w tak bardzo katolickim kraju, psy są porzucane, oddawane do schroniska lub przywiązywane do drzewa w lesie, albo, co gorsza, bestialsko mordowane, serce mi pęka. Taki czyn woła o pomstę do nieba. Ludzi dopuszczających się takiego bestialstwa powinno się konsekwentnie i surowo karać.

Szkoły dla psów, choć są bardzo potrzebne i coraz ich więcej, miłości do psów niestety nie nauczą. Miłość do psów, jak i każdą inną, musimy mieć zaszczepioną w sercu. Jeśli nie mamy, nigdy nie powinniśmy się na psa decydować.

W galerii zamieściłam fotorelację (na wesoło) z zajęć w psiej szkole w naszym mieście, która jest uzupełnieniem do powyższego tekstu. Oto link: zdjęcia

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

@ Robert Grzeszczyk
U nas Robercie nie inaczej. Nasz pies też jest członkiem rodziny... bardzo ważnym członkiem. Mówisz o UE i świniach, a ja wiem, że kurom UE właśnie teraz pomogła. Stąd ten końcowy efekt - drogie jaja. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Halino, w większości, psy są u ludzi lubiących i kochających je. Mój pies, to w rodzinie kolejny Grzeszczyk :). Jednak pies nie jest człowiekiem. To zwierze, czasami całkiem dzikie i groźne. I o tym też trzeba pamiętać. I o tym, ze wiele zwierząt jest traktowanych bardzo źle. I odbywa się to w zgodzie z prawem EU - która sama kreśli zwyrodniałe prawidła w hodowli, np. świń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pies jest najwierniejszym przyjacielem człowieka, to prawda niezaprzeczalna, pod warunkiem jednak, że jego przywiązanie do człowieka jest odwzajemnione.

Basiu, ja zawsze miałam psy, nawet wtedy kiedy pracowałam, nawet wtedy kiedy moje dzieci były małe, a teraz, kiedy moje wnuki są małe - też mam, a właściwie mamy - rodzinnego labradoodle. Mój przedostatni pies Dog Arlekin zmarł podczas odwiedzin w Polsce na zawał serca.
Pozdrawiam Obie Panie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pies to przyjaciel zobowiązujący. I viceversa.
Szkoda, że gdy pacujemy, dzieci małe mamy to, tak mało czasu mamy dla czworonożnych przyjaciół.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lubię też psy i wiem co to znaczy mieć psa przyjaciela.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.