Facebook Google+ Twitter

Kochajcie książki!

"Kochajcie książki. One ułatwią Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń" (Maksym Gorki).

Kochajcie książki
Kochajcie książki! Czytelniczka poleca. / Fot. Dorota MichalczakWakacje to nie tylko czas urlopów, bliższych czy dalszych wyjazdów. To równie czas na nadrobienie zaległości w czytaniu, odwiedzaniu biblioteki i wypożyczaniu książek. W zbąszyńskiej bibliotece, w okresie letnim nie zauważyłam zmniejszenia się czytelnictwa, wręcz przeciwnie, zainteresowanie książką stale wzrasta – mówi Magdalena Rożek. Zbąszyńska książnica licząca ponad 20 tysięcy książek o różnej tematyce, prowadzi działalność związaną z gromadzeniem, udostępnianiem i opracowywaniem materiałów, prowadzi działalność kulturalno-edukacyjną.

Jesteśmy otwarci na współpracę ze społecznością nie tylko zbąszyńską. W czasie wakacji mamy czytelników spoza naszego rejonu, i to jest miłe, że będąc na wakacjach czytają. Drzwi biblioteki są zawsze otwarte dla czytelnika - od przedszkolaków po emerytów. U nas można nieodpłatnie skorzystać z książek, prasy oraz Internetu – dodaje Magda.

Progi biblioteki przy ulicy 17 Stycznia w Zbąszyniu, często przekracza Małgorzata Orzechowska, która na czytanie książek wykorzystuje każdą chwile spędzoną w pociągu, dojeżdżając do pracy. Poprzez książkę ćwiczy swoją pamięć, starając się zapamiętać ciekawe sentencje, myśli autora i samą treść lektury.

Biorąc w ręce książki przyrodnicze czy podróżnicze przenosi się w nieznany, tajemniczy, fascynujący nasz świat. Najbardziej jednak lubi czytać; kryminały, romanse, a najlepiej gdyby to były romanse kryminalne. Małgorzata wypożyczyła książkę Danielle Steel (romans obyczajowy) – Uszanuj siebie. Steel to jej ulubiona amerykańska pisarka, autorka ponad 50 książek, z których większość stała się bestsellerami. Zawsze w bohaterkach książek Steel, znajduję coś dla siebie – rozrywkę, refleksję, pociechę, nadzieję - dodaje czytelniczka.

Przy okazji warto przypomnieć słowa Maksyma Gorkiego - „Kochajcie książki. One ułatwią Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń. One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.