Facebook Google+ Twitter

Kochajmy kundelki. Nie tylko 25 października

"Dzień Kundelka" jest nieformalnym polskim świętem. Nieprzerwanie od dziesięciu lat 25 października staje się magicznym dniem dla wszystkich "wielorasowych psów". To też wspaniała okazja do chwili refleksji.

"Kundel bury, kundel bury, Kundel bury fajny pies” - śpiewały Fasolki.Te słowa zna chyba każdy z nas. Od najmłodszych lat towarzyszą nam, swoim przesłaniem ucząc, że oddany przyjaciel to podstawa bycia szczęśliwym. Któż z nas nie marzył w dzieciństwie o czworonożnej pokrewnej duszy z zimnym nosem i klapniętym uchem. O wspaniałym towarzyszu zabaw i dziecięcych przygód. Wierny, inteligentny, oddany, słowem przyjaciel - tak najczęściej mówimy o swoich małych kudłatych pociechach. Kochają nas bezinteresownie i bezgranicznie, a dzięki nim świat nabiera barw. Psy, bo o nich mowa, a ściślej kundelki, czyli paradoksalnie najpopularniejsza ”rasa” na świecie, w dniu wczorajszym obchodziły swoje święto - „Dzień Kundelka”.

Z tej okazji Andrzej Stolpa - kandydat na burmistrza Płońska, gorąco zachęca do tego, by chociaż w niewielkim stopniu podzielić się ciepłem ze wszystkimi zwierzętami, które nie mają kochającego właściciela, domu, opieki i zainteresowania. Zbliżający się zimowy czas kojarzy
nam się ze zmianą klimatu, a co za tym idzie gruntownymi porządkami w szafach. Warto zwrócić uwagę na stare nie potrzebne koce, kołdry, poduszki, narzuty, prześcieradła, ręczniki i wszystkie tego typu materiały, które w chłodne dni mogłyby być użyte do ogrzania legowisk zwierzaków w schroniskach.

„Nie bądźmy obojętni na ich cierpienie! Niech ten dzień stanie się wspaniałą okazją do tego, by zaszczepić w nas idee pomocy wszystkim potrzebującym czworonogom. To mały gest, który może znaczyć tak wiele…”- podkreśla Andrzej Stolpa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Olaf
  • Olaf
  • 27.10.2010 00:08

Spóźnione życzenia dla wszystkich kundelków!!!:D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Danka
  • Danka
  • 27.10.2010 00:05

Pies to największy przyjaciel człowieka!! Wielki Plus za tego typu akcje, fajnie że pośród natłoku obowiązków i codzienności jest w ludziach tyle dobra dla zwierząt!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.