Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14766 miejsce

"Kocham Kraków z wzajemnością"

Pod takim hasłem w Krakowie odbywa się Tydzień Osób Niepełnosprawnych. Już po raz 10. niepełnosprawni i osoby zdrowe integrują się podczas pikników, koncertów i wydarzeń sportowych.

Tydzień Osób Niepełnosprawnych / Fot. K.Jędras- Będziemy porozumiewać się za pomocą uniwersalnego języka - języka sztuki - tak pani Małgorzata Radwan-Ballada, przewodnicząca Rady Miasta Krakowa, zniosła jedną z najważniejszych barier w kontaktach ludzi zdrowych i niepełnosprawnych. Jednak podczas tego tygodnia, który w Krakowie trwa aż dwanaście dni, będą znoszone nie tylko bariery komunikacyjne, ale przede wszystkim psychiczne. Jednym z celów imprezy jest pokazanie, że osoby niepełnosprawne nie są gorsze, a wręcz przeciwnie, często są od nas, zdrowych, lepsi.

Podczas trwającego do 6 czerwca tygodnia, odbędzie się wiele imprez m.in. po raz pierwszy Podczas pierwszego dnia Tygodnia można było wczuć się w sytuacje osób niepełnosprawnych i przejść nic nie widząc przez Mały Rynek przy pomocy laski / Fot. K.Jędrasrozegrany zostanie Ogólnopolski Turniej Rugby na wózkach i Samochodowy Turniej Niewidomych Kierowców, w którym będą oni kierowani przez pilotów rajdowych. Niepełnosprawni będą mieli okazję do zaprezentowania swoich zdolności i osiągnięć podczas pikników integracyjnych, kiermaszów, plenerów malarskich, zawodów sportowych i spektakli teatralnych. przedstawienie w wykonaniu niepełnosprawnych dzieci / Fot. K.JędrasRazem z przewodnikami będą mogli też zwiedzać krakowskie muzea i poszukać pracy na giełdzie pracy, organizowanej przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w Krakowie.

Przed uczestnikami jeszcze największe atrakcje - w piątek (5 czerwca) Piknik Małopolski (Mały Rynek, Kraków), Piknik Lotniczy w Pobiedniku i w sobotę- Integracyjny Dzień Sportu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kraków, to miasto trudne do jeżdżenia. Ale tu studiowałem 35 lat temu i ciągle je kocham.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.