Facebook Google+ Twitter

Kocham lis­to­pad za cu­da [Zdjęcia]

Listopadowy, pochmurny dzień, wyprawa żaglówką na jeziora. Widoki wspaniałe.

1 z 22 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Fot. Dorota Michalczak
Fot. Dorota Michalczak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Pani Isabelo jeśli ma pani obrazy tworzone kolorami jesieni przez samą naturę to na pewno w tym wypadku ma pani sporo racji. Jesień taka jest piękna i niewątpliwie nostaliczna ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdjęcia są nostalgiczne i pełne zadumy jak listopad. Mnie się podobają bo mają walory artystyczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziekuję p. Doroto za wyjasniający komentarz. Mialem oczywiście okazje fotografować z 2 osobowej łodki w taki sposób - wiosłowalem kajakowym wiosłem, którym nakierowywalem lodkę w kierunku tzw. trysku wodnego aby stworzyć ciekawe tło dla ubranej w la bele epoqowe koronki w taki sposób aby nie zamoczyć ani abrania modelki ani aparatu fotograficznego do robienua zdjec a nastepnie ruchomego obrazu. Dodatkowym obiążeniem było takie kadrowanie aby uchwycić w tle tylko jakiś obiekt z epoki czy wierzby płaczące a nie współcześnie ubranych spacerowiczów. To się udawało dopoki nie zerwał się wiaterek. Jak wspominam taką sesję to myslę - dobrze że potrafię dobrze wiosłować bo robilem to cale lata na chybotliwym pontonie. Pomaga w uchwyceniu obiektu odległego w ruchu czy też odległego gdy sami się poruszamy w pojeździe wodnym. Ale zapraszam do bezpośredniego kontaktu pocztą wewnętrzną W24 lub do zapoznania się z moimi komentarzami w moim profillu dla znajomych w facebooku.
Nie mogę juz polecić pewnego portalo andrychowskiego gdzie w latach 2010 - 2014 pisałem warsztatowo o fotografii w plenerze.
Ale 15 IV bt.w Krakowie zrealizowalem warsztaty 'sekrety fotografii florystycznej kreacyjnej" ( jest takie wydarzerzenie pod ta datą w facebooku.. Co to takiego wyjaśnie za jakiś czas w W24 na przykladzie zdjeć m. in. zakwestionowanych przez pani przedmówcę komentatora pod niniejsza galerią. Polecam także moją galerię "kreowanych zdjęć" pod link
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wiesławie, będąc na środku jeziora i uzależnionym od właściciela łodzi trudno ująć szczegół np. spadający 300 metrów dalej liść z drzewa. Każdy patrzy swoimi oczami. Nie są to też wszystkie najładniejsze moje fotki wykonane najprostszym aparatem.
Inne bądą zdjęcia robione na środku jeziora z mknącą z pewną prędkością łodzią, a inne chodząc po lądzie i mając obiekt przed sobą stojący nieruchomo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Panie, nawet nie zrozumiał Pan o czym napisałem, a nadal brnie Pan w zaparte i udaje znawcę.. Mówiąc o kadrowaniu miałem na myśli moment, gdy w wizjerze aparatu wybiera Pan scenę, która zostanie uwieczniona :) Nie ma to nic wspólnego z portalem. Drugi sposób to kadrowanie na etapie postprodukcji, czyli obróbki, którą robi każdy fotograf. Szanowny Panie, trudno uwierzyć, że sprzedał Pan komukolwiek swoje zdjęcia, bo Pana galerie pokazują, że nie ma Pan podstaw, elementarnych, takich, których uczy się na pierwszych warsztatach dla amatorów. Kończę dyskusje, bo szkoda mojego czasu na rozmowę o sztuce i warsztacie z człowiekiem, który kreuje się na profesjonalistę, gdy tymczasem jest kompletnym laikiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pod nazwiskiem Andrzej Ratajewski nie ma w sieci żadnych zdjęć zatem niestety jest pan pod jakimś pseudonimem. Niestety nie będe wobec tego z panem polemizował. Wiadomo że konkurującym ze sobą gremiach zawodowych fotografów każdy ma swojego wroga.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju zapewniam że w portalu W24 nie są publikowane moje najlepsze zdjecia bowiem dawno zostały sprzedane do cenionych tytulów prasowych wraz z prawamu autorskimi wg bardzo porządnych stawek. Bo widzi Pan zawodowstwo reporterskie polega jednak na publikacjji w mediach ktore za to płacą tak jak mnie od 1996 roku. Mam nadzieję że Panu wyjasnilem dosadnie co mi jednak daje prawo do oceniania fotografii amatorskiej. Pan wybaczy nie będe kadrował zdjęc dorażnych zwlaszcza ze tzw. funkcja kadrowania w portalu nie działa. Nie działa tez u mnie funkcja wstaw okienko youtube i kilka innych przy pomocy których sprawilbym Panu frajdę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do listy lektur obowiązkowych dla p. Adamika, który lubi pouczać innych, nie mając pojęcia o dziedzinie w której poucza dodam:

https://www.szerokikadr.pl/poradnik/kompensacja-ekspozycji
http://digitalcamerapolska.pl/warsztat/1483-mistrzowskie-kompozycje-czyli-jak-kadrowac-zdjecia
http://www.swiatobrazu.pl/z-aparatem-kompaktowym-na-wakacjach-10-sprawdzonych-technik-26285.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Założyłem konto w tym serwisie wyłącznie po to, by napisać kilka słów p. Adamikowi. Szanowny Panie, przeczytałem Pana komentarz dotyczący zdjęć Pani Doroty i choć fotografie owe może nie powalają, to jest Pan chyba ostatnia osobą, która może pouczać kogokolwiek w kwestii fotografii. Przejrzałem Pana galerie. Robi Pan wszystkie błędy fotoamatora, jakie można popełnić. Łamie Pan zasady kadrowania (min. zasadę trópodziału).

By nie być gołosłownym przykłady:
http://d-w24.ppstatic.pl/g2/15/b1/37/308799_1405309508_aad8_o.jpeg - fatalny, chaotyczny kadr.
http://d-w24.ppstatic.pl/g2/15/b1/37/308799_1405309508_9e50_o.jpeg - jak wyżej, połowę kadru zajmuje niebo, zdjęcie niedoświetlone.
http://d-w24.ppstatic.pl/g2/15/b1/37/308799_1405309509_391c_o.jpeg - obiekt się przewraca. Fakt, ten problem znają też profesjonaliści, ale wystarczy poczytać, by znaleźć rozwiązanie.
http://d-w24.ppstatic.pl/g2/15/b1/37/308799_1405309514_8255_o.jpeg - krzywo, ciemny dół, przepalona góra.

To tylko przykład z jednej Pana galerii, w innych jest to samo. Nie wiem skąd u Pana tak wysokie poczucie wartości własnych zdjęć, by pouczać innych i protekcjonalny ton? Swoimi zdjęciami nie pokazuje Pan artyzmu, o którym tak wzniośle (i z błędami stylistycznymi) opowiada.

Zanim następnym razem napisze o swoim bogatym doświadczeniu fotograficznym, niech Pan poczyta i próbuje zastosować się do zasad, które obowiązują tak w fotografii, jak i malarstwie. Na początek to: http://www.fotografuj.pl/Article/ABC_kompozycji_-_regula_trojpodzialu/id/60

Pozdrawiam, Andrzej, fotograf z wieloletnim stażem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Doroto, pozwolę sobie zacytować Beatę Tyszkiewicz: "Bardzo mi się podobało, ale ja się nie znam..." :) Naprawdę, jestem pod ogromnym wrażeniem przedstawionych fotografii. Czy można bardziej artystycznie? Zapewne... Pani zdjęcia przemawiają do mnie pomimo braku tego "bardziej"( w ocenie p. Wiesława) Czekam na kolejne galerie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.