Facebook Google+ Twitter

Kochanie, ja poprowadzę...!

Czyli dlaczego samce bronią się wszelkimi sposobami, aby nie oddać kierownicy (ani pilota od TV) swojej kobiecie?

 / Fot. Aneta GrzegrzółkaMężczyźni uważają, że kobiety są dziwne i nie sposób jest je zrozumieć - dokładnie to samo myślą o mężczyznach kobiety. Często dwie strony żyjące ze sobą, na co dzień tworzące wspólną, najmniejszą jednostkę społeczną - rodzinę - nie są w stanie w pewnych kwestiach dojść do porozumienia. Zazwyczaj kwestie te to błahostki, choć w skali społeczeństwa to znacznie zwiększa swój rozmiar i znaczenie.

Wiele problemów tworzą utarte przed laty stereotypy. W poprzednich epokach, czy nawet niedalekiej przeszłości (nasze babcie, prababcie) rola kobiety w społeczeństwie przedstawiała się zupełnie inaczej niż ma to miejsce w dzisiejszych czasach. Dawniej mąż, ojciec i głowa rodziny podejmował wszelkie decyzje, sprawował niejako władzę nad resztą domowników. Z chwilą wejścia na polski rynek Fiatów 125 i 126p popularnie zwanych dużymi i małymi Fiatami, rozpoczął się w Polsce proces zmotoryzowania polskich rodzin. W bardziej rozwiniętych krajach europejskich w znacznej części rodziny posiadały już własne środki lokomocji, na które nasz kraj musiał jeszcze chwilę poczekać.

Z chwilą, gdy standardowa polska rodzina zakupiła sobie swoje własne auto, a mężczyźni zaczęli robić prawa jazdy, zaczęły ucierać się pierwsze stereotypy. Jedne mówiły o tym, iż tylko tzw. "babo-chłopy" jeździły autami, inne że te maszyny nie są do opanowania przez kobiety. Te jednak nie rezygnowały! Wielu mężczyznom, zarówno wtedy, jak i dziś wydaje się, że widok kobiety za kierownicą jadącej z całą rodziną i mężem jako pasażerem na urlop jest dziwny. W skrajnych przypadkach starsi ludzie komentują to nawet jako "zaburzenie porządku społecznego".

Kobiety, nie zgadzając się na funkcjonowanie takich stereotypów, postanowiły działać. Stopniowo zwiększały swoją niezależność, z której ostatecznie ukształtował się nurt dzisiejszych feministek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo dobry artykuł... daje do myślenia nam mężczyznom

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.