Facebook Google+ Twitter

Kochanowski o rocznicy uchwalenia Deklaracji Praw Człowieka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-03 10:30

Rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski powiedział, że celowo uroczystości z okazji 60. rocznicy uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka odbędą się w Oświęcimiu.

Gość radiowej Trójki zaznaczył, że chciał w ten sposób przypomnieć miejsce, w którym ze szczególnym okrucieństwem łamano prawa człowieka.

Z okazji 60. rocznicy uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka odbędzie się jutro w Oświęcimiu sesja poświęcona tamtemu wydarzeniu. Spotkanie organizuje Rzecznik Praw Obywatelskich we współpracy z Ombudsmanem Izraela Micha Lindenstraussem. Honorowy patronat nad konferencją objęli: Prezydent Lech Kaczyński i Przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso.

Do udziału w międzynarodowej konferencji zostali zaproszeni Ombudsmani ze 110 krajów z całego świata. W konferencji wezmą również udział przedstawiciele władz Polski, Unii Europejskiej, organizacji praw człowieka, jak również wybitni naukowcy i artyści.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ten człowiek mówi o prawach człowieka do czego? Górnikom chce zabrać emerytury bo żyją tylko do 65 lat to nie potrzeba im prawa do wcześniejszej emerytury po co mają mieć takie prawo ,mają płacić wysokie składki i umrzeć to są prawa rzecznika ktury dba o ZUS i rząd Donalda Tuska oraz pracodawców,szary obywatel to tyle go obchodzi co zeszłoroczny śnieg.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.