Facebook Google+ Twitter

Kochany, mów mi Republika

Dokładnie 8 lat temu, 22 grudnia 2001 roku odszedł od nas Grzegorz Ciechowski. Muzyka jego zespołu Republika jest jak kobieta. Kobieta, co najmniej nietypowa!

 / Fot. Własna grafikaUwielbia tango i długie rozmowy przez telefon, z innymi gadającymi głowami. Ruchy swe wykonuje z gracją. Zawsze w swej włoskiej, opiętej, czarno-białej sukni. W drodze wyjątku można ją spotkać w bikini na plaży. Ale to rzadko. Kusi wtedy swoim szeptem i zapachem. Sama chce, aby ją obejmować w talii. Jest zalotna i tajemnicza. Tak bardzo inna. Potrafi zaskoczyć. „C-c-c-c-całuj, c-c-c-c-całuj” - wołam, lecz ona nagle: „Śmierć!”. Często jej nie rozumiem. Może nawet zbyt często… Ale co tam! W końcu liczy się tylko tylko to, co do niej czuję.

Przyciąga mnie do niej jakaś niewidoczna siła. Chcę ją kochać, bo jest inna niż cała reszta. Wydaje się taka niedorzeczna i nielogiczna. Mam wrażenie, że często mnie odtrąca. Jestem nadto natrętny. Chcę z nią spędzać zbyt dużo czasu. Robi to tylko po to, by za chwilę znów wpędzać mnie w potrzask, uwodzicielskim dźwiękiem fletu i pianina.

Niejednokrotnie mnie przeraża. Bywa chłodna jak Arktyka. Boję się jej mrocznego oblicza. Ciągle mówi coś o krwi, mojej krwi i jakiejś masakrze. Tak, jakby chciała we mnie wzbudzić trwogę i panikę. Może specjalnie majstruje w mojej psychice, żeby mnie zmienić? Kiedy indziej jest zaś pogodna i podśpiewuje radosne piosenki o telefonach bądź lawie wypływającej z telewizorów. Ciężko jest za nią nadążyć. A i tak po chwili wyznaje, że wszystko robi dla pieniędzy. Nie podoba mi się to. Póki nie mam żadnych dowodów, że mnie zdradza - nie będę z nią o tym rozmawiał. Chociaż być może łudzę się i są to tylko moje halucynacje. Halucynacje - tego słowa też coś ostatnio zbyt często przez nią używam. Na domiar złego nigdy nie pyta mnie, czy ją kocham. Przecież inne kobiety, chcą mieć ciągle świadomość, że są kochane. Jej jest wszystko zupełnie obojętne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

5* za niebanalne wspomnienie. Faktycznie, czas pędzi bez opamiętania...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.12.2009 11:28

http://www.youtube.com/watch?v=7IFFEz22Lwo

Podrzucam link do koncertu "Pejzaż bez ciebie - wspomienia Grzegorza Ciechowskiego"
Tekst oczywiście genialny, świetne podejście ! Brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

a nawet 5+

8 lat już minęło..jak ten czas zapie*dala ;-((

Komentarz został ukrytyrozwiń

oryginalne (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, tak! 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super... Mistrzostwo Świata!

Komentarz został ukrytyrozwiń

i ja...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.12.2009 20:28

Fakt, Adrianie i ja zapalam........ 5* Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.12.2009 20:23

Rewelacja!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.