Facebook Google+ Twitter

Kochany ZUS. W starciu z gigantem obywatele są bez szans

ZUS kupuje 10 ciężarówek, a drobni przedsiębiorcy to oszuści. Tak twierdzi ten moloch.

W starciu z państwowym gigantem jakim jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych, obywatele nie mają szans.

Wydawać się może, że prawo nie działa wstecz. Zawsze wierzyłem, że jest to zasada święta i nie do ruszenia. Jednak świat co dnia mnie zaskakuje.

W dniu kiedy na ulicach Warszawy odbywał się protest Solidarności pod sejmem zebrała się grupa 40. przedsiębiorców zniszczonych przez ZUS. Wystosowali petycję do marszałków Sejmu i Senatu z apelem o zaprzestanie podejmowania działań przez ZUS postępowań egzekucyjnych.

Oczywiście ten protest w ogóle nie przebił się do głównych mediów, bo nie miał takich szans ze względu na liczebność, spokojny przebieg i problem jakiego dotyczył.

Protest dotyczył naliczania odsetek za zaległe składki wobec ZUS-u. Taka informacja pojawiła się na jednym chyba portalu internetowym. Przedsiębiorcy w minionych latach wybrali mniejsze składki odprowadzane do ZUS. Nie takie jak obowiązywały przedsiębiorców.

Po takiej informacji można powiedzieć dobrze im tak chcieli zaoszczędzić, więc teraz cierpią. Wszystko zgodnie z zasadą chytry dwa razy traci.

Ja jednak postanowiłem troszkę pogrzebać. I oto wynik mojego skromnego dochodzenia. Przedsiębiorcom ZUS sam proponował dwie formy ubezpieczenia. Jedna przewidywała składki na wysokim poziomie. Druga była inną formą nie znam niestety nazwy, ale tam stawki były dużo korzystniejsze. Mówiąc krótko mniejsza danina była odprowadzana do tego molocha. Sami przyznajcie, że wybralibyście mniejsze składki. Po kilku latach ZUS stwierdził, że jednak to było nie zgodne z przepisami. I złożył pozwy do Sądu, gdzie przedsiębiorcy przegrywają sprawy.

Zapoznałem się z jednym opisem takiej sprawy. Rozprawa trwała 15 minut. Sąd wydał nakaz płatniczy na kwotę 265 tyś zł, bo oczywiście doszły odsetki. Sąd nie przyjął jako wniosku dowodowego zaświadczenia wydanego prze ZUS o nie zaleganiu ze składkami przez pozwanego. Zaświadczenie było wydane w okresie kiedy przedsiębiorca opłacał niższe składki. Na podstawie tego zaświadczenia zainteresowany otrzymał kredyt na rozwój firmy. To jakaś błazenada. Ktoś tu kogoś oszukał i wydaje mi się, że nie są to ci skazani przedsiębiorcy. Dodam tylko, że człowiek z którym rozmawiałem właśnie zbankrutował i zwolnił ośmiu pracowników.

Do protestujących wyszli czterej posłowie jeden z PO, jeden z PSL i dwóch z PJN. Z protestującymi rozmawiał również Janusz Korwin - Mikke. Mam nadzieję, że będą drążyć temat. Ja mogę obiecać, że będę śledził sprawę przez posłów z PJN, czyli mojego ugrupowania. To taka sprawa, że wymaga nacisku.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakupi 10 ciężarówek. A szerokiej drogi kochani.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zenon Zalewski
  • Zenon Zalewski
  • 05.07.2011 19:40

ZUS-izm system totalitarny mający na celu podporządkowane życia ludzi wszechobecnej kontroli ze strony Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wyznacza standardy i normy zachowania, określa status socjalny obywateli, obszary i granice aktywności publicznej oraz kształtuje wzorce życia osobistego. Stosowane są: terror i przymus bezpośredni lub pośredni przy pomocy tzw. "Niezawisłych Sądów Pracy". Stosowany w Polsce w XXI wieku, szczególnie aktywny za panowania Platwormy Obywatelskiej w latach 2007-2011. Władza ZUS-u wpływa na świadomość społeczną, posługując się propagandą i indoktrynacją m. in. fałszująca obraz rzeczywistości głoszona przez ministra finansów Jacka Rostkowskiego - właściwie Jana Vincenta-Rostowskiego po utopieniu 4 mld EURO w nieudany rządowy projekt. Są one zgodne z ideologią panującą w danym państwie w określonym czasie. Obywatele są instrumentem władzy, potrzebnym do potwierdzenia jej planów i działań. Zakazana jest działalność wszelkiej opozycji przeciw ZUS-owi. Prawa i wolności obywateli są łamane i zawieszane. Obywatel, który w rzeczywistości nie podlegał płaceniu na rzecz ZUS ale ten wydał taką decyzję musiał bezwarunkowo uiścić opłatę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.