Facebook Google+ Twitter

Kocia kawiarnia powstanie w centrum Katowic

Parę miesięcy temu Małgorzata Majka postanowiła stworzyć kocią kawiarnię na Śląsku. Miejsce, w którym miłośnicy kotów mogą wypić kawę w ich towarzystwie. Za pomocą portalu crowdfundingowego udało jej się zebrać ponad 46 tysięcy złotych.

 / Fot. pixabay.comPoczątkowo akcja, uruchomiona na portalu wspieram.to, cieszyła się sporym zainteresowaniem i poparciem. Entuzjazm dość szybko osłabł i dzień przed zakończeniem akcji do zrealizowania celu brakowało aż 30%. 3 maja, bo wtedy kończyła się zbiórka, pani Małgosia bardzo skutecznie prosiła internautów o pomoc. Cel udało się osiągnąć 2 godziny przed zakończeniem odliczania.
Zebrane pieniądze mają zostać przeznaczone między innymi na remont i wyposażenie lokalu oraz dostosowanie go do pupili. W lokalu przy ulicy Damrota nowy dom dostanie od sześciu do dziecięciu kotów. Powstał już nawet regulamin dla gości, którego należy przestrzegać, by zwierzęta czuły się dobrze.Koci Zaułek to trzecie tego rodzaju miejsce w Polsce. Kocie kawiarnie funkcjonują już w Krakowie oraz Warszawie. Choć w Katowicach dopiero czekamy na otwarcie kawiarni, to na Facebooku już może pochwalić się sporym gronem zwolenników.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: kawiarnia


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.