Facebook Google+ Twitter

"Kocidrapka" podbije Amerykę? Animacja z Bielska-Białej powalczy na prestiżowym festiwalu w Seattle

8-minutowy film animowany dla najmłodszych pt. "Kocidrapka" trafił do konkursu głównego trzech festiwali w Stanach Zjednoczonych. To produkcja Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

 / Fot. Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej"Kocidrapka” to bajka adresowana do najmłodszych widzów. Opowiada o perypetiach tytułowego kota - Kocidrapki, które pozostał w opuszczonym przez ludzi domu, po tym, jak przez środek posesji wybudowano autostradę. Pewnego dnia pod nieobecność Kocidrapki w domu pojawiają się nieproszeni goście. Jak zareaguje na nich Kocidrapka? Czy znajdzie z nimi wspólny język?

Sympatyczny 8-minutowy film z bielskiego Studia Filmów Rysunkowych, który wyreżyserowali i scenariusz do niej napisali Bronisław Zeman i Andrzej Orzechowski, zdobył uznanie nie tyko najmłodszej widowni – w ostatnich dniach została zakwalifikowana do konkursu głównego Children’s Film Festival Seattle. Festiwal odbędzie się od 21 do 31 stycznia 2016 roku.
Jak podkreślają organizatorzy w ciągu ostatniej dekady właśnie ten festiwal stał się największym i najbardziej prestiżowym festiwalem dla dzieci i rodzin na zachodnim Wybrzeżu USA. Jak informuje Piotr Płatek z bielskiego Studia Filmów Rysunkowych bajkową opowieść o kocie wybrano także do konkursu głównego 11thAnnual REDCAT International Children’s Film Festival in Los Angeles oraz do 18th Annual BAMkids Film Festival w Nowym Jorku.

– Ten pierwszy festiwal odbywa się w Disney/CalArts Theater w Los Angeles, ten drugi w Brooklyn Academy of Music w Nowym Jorku – podkreśla Płatek. Do tej pory „Kocidrapka” w Polsce zdobyła wyróżnienie za zajęcie II miejsca w kategorii „Teraz Wczesnoszkolne Dzieciaki Mają Głos!” na trzecim Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA. Warto podkreślić, że jurorami w tym Festiwalu są dzieci.

W składzie tegorocznego jury O!PLA zasiadła rekordowa liczba 10 066 młodych widzów-jurorów.

(aip)

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Kocidrapka


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.